Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Unieważniono rzekomy dług premiera Johnsona na kwotę 535 funtów

Unieważniono rzekomy dług premiera Johnsona na kwotę 535 funtów
Boris Johnson nie będzie musiał regulować długu, do którego spłaty wzywał go sąd w nakazie dostarczonyn na Downing Street. (Fot. Getty Images)
Brytyjski premier Boris Johnson uzyskał unieważnienie sądowego nakazu zapłaty, który wystawiono z powodu jego rzekomego długu w wysokości 535 funtów w związku z oskarżeniem o zniesławienie - poinformowano.
Reklama
Reklama

Biuro szefa rządu wyjaśniło, że roszczenie przeciwko premierowi było "całkowicie bezpodstawne" i "szykanujące", a jego prawnicy złożyli wniosek o unieważnienie wyroku. Jak podało BBC, urzędnik sądowy potwierdził, że wystawiony na nazwisko Johnsona sądowy nakaz zapłaty został po rozpatrzeniu sprawy unieważniony.

O sprawie jako pierwszy poinformował dwutygodnik "Private Eye". Według niego, w związku z niespłaconym długiem w wysokości 535 funtów 26 października 2020 roku na nazwisko pana Johnsona zamieszkałego przy Downing Street 10 został wystawiony sądowy nakaz zapłaty. Biuro Johnsona było zaskoczone tą sprawą i zapewniło jedynie, że dług nie ma żadnego związku ze sprawą renowacji mieszkalnej części rezydencji premiera.

Wczoraj wyjaśniło się, że sprawa dotyczy pozwu złożonego przez Yvonne Hobbs w związku z zarzutami "zniesławienia" i "wielokrotnego zniesławienia". Nie jest jednak jasne, w jaki sposób sprawa doprowadziła do wydania sądowego nakazu zapłaty, ponieważ sprawy o zniesławienie są zwykle rozpatrywane w Wysokim Trybunale. Tymczasem sądowy nakaz zapłaty został wydany przez działający w trybie zdalnym sąd zajmujący się drobnymi sprawami cywilnymi.

Jak wskazuje BBC, jest prawdopodobne, że listy dotyczące rzekomego długu zostały wysłane na Downing Street 10 i nie odpowiedziano na nie, zatem wobec nieobecności w sądzie obrońców Johnsona ostatecznie doprowadziło to do zaocznego wydania sądowego nakazu zapłaty.

Sądowe nakazy zapłaty wystawiane są w sytuacji, gdy ludzie nie spłacają pieniędzy, które są winni. Mogą one być podstawą egzekucji komorniczej, są też brane pod uwagę przez banki i firmy pożyczkowe przy podejmowaniu decyzji o przyznaniu kredytu lub pożyczki.

Czytaj więcej:

Londyn: 1 na 7 najemców zalega ze spłatą czynszu

Zakaz eksmisji w Anglii przedłużony do marca

Johnsonowi grozi komornik. Premier ma £535 długu

    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 01.05.2024
    GBP 5.0598 złEUR 4.3213 złUSD 4.0341 złCHF 4.4217 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama