Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

UK: Niektóre gospodarstwa domowe mogą nie uzyskać £150 dodatku na opłacenie Council Tax

UK: Niektóre gospodarstwa domowe mogą nie uzyskać £150 dodatku na opłacenie Council Tax
Niektóre gminy w UK mają problem z wypłatą rządowego dodatku finansowego dla gospodarstw domowych. (Fot. Getty Images)
Rząd odmówił wskazania gmin, które wykluczyły niektóre gospodarstwa domowe z możliwości otrzymania świadczenia mającego wspomóc je w kryzysie związanym z kosztami utrzymania – donosi portal Yahoo News UK.
Reklama
Reklama

W lutym były minister finansów Rishi Sunak ogłosił wprowadzenie "programu rabatów energetycznych" - który zakładał przyznanie obniżkę na opłacenie podatku Council Tax w wysokości 150 funtów dla gospodarstw domowych mieszczących się w grupach taryfowych podatku od A do D - aby wspomóc społeczeństwo w zmaganiach ze skutkami gwałtownie rosnącej inflacji.

W czwartek rządowe dane wykazały, że 80 proc. uprawnionych gospodarstw domowych otrzymało już dofinansowanie w wysokości 150 funtów do końca czerwca.

Jednak ministerstwo ds. wyrównywania szans, mieszkalnictwa i społeczności (DLUC) przyznało, że nie wszystkie gminy były w stanie wypłacić dodatek tym osobom, które nie płacą Council Taxu za pomocą polecenia zapłaty.

W oświadczeniu rządowym stwierdzono, że wszystkie gminy rozpoczęły dokonywanie wypłat i "prawie wszystkie" wprowadziły procesy wypłat dla osób, które nie płacą przez polecenie zapłaty.
"Minister Paul Scully rozmawiał z czterema gminami, które jeszcze nie wprowadziły tego procesu, aby zapewnić, że zrobią to tak szybko, jak to możliwe" – poinformowano.

Portal Yahoo News UK zwrócił się do ministerstwa z prośbą o podanie informacji, o które gminy chodzi, jednak DLUC odmówiło ich wskazania.

DLUC odmówiło również podania szczegółów dotyczących ostatecznych terminów składania przez te gminy wniosków o środki pieniężne od rządu, które mogą być ustalone nawet na wiele tygodni wcześniej niż ostateczny termin wypłat określony przez rząd na koniec września.

Oznacza to, że bliżej nieokreślona liczba gospodarstw domowych może stracić szansę na otrzymanie pieniędzy przed nadchodzącym kryzysem związanym z gwałtownym wzrostem cen energii.
 

Czytaj więcej:

UK: Miliony osób już 14 lipca otrzymają częściowe wparcie od rządu

Dodatek £650 od rządu: Przypominamy komu przysługuje i kiedy zostanie wypłacony

UK: Miliony osób zaczęły otrzymywać £326 rządowej pomocy

  Komentarze
  • Dul
   30 lipca, 21:03

   Czyli cześć nierobów i dzieciorobow na benefity będzie zawiedziona

  • Swój
   31 lipca, 08:53

   Dul mówisz o polakach albo innych ukrywających się w UK? bo to raczej o nich chodzi wszyscy inni już otrzymali ja już otrzymałem miesiąc temu

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 08.12.2022
  GBP 5.4484 złEUR 4.6976 złUSD 4.4760 złCHF 4.7496 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama