Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

UK: Część uczniów wciąż musi uczyć się zdalnie

UK: Część uczniów wciąż musi uczyć się zdalnie
Uczniowie, którzy uczą się w sytemie online czują się izolowani od klasowych kolegów. (Fot. Getty Images)
Minęło już prawie sześć tygodni, odkąd po raz pierwszy ujawniono informacje o skali kryzysu związanego z niebezpiecznym rodzajem betonu (Raac), przez co trzeba było zamknąć wiele szkół – donosi serwis BBC.
Reklama
Reklama

Niektóre klasy uczą się już w szkole od kilku tygodni, ale życie szkolne jest dla nich dalekie od normalności. Dzieci uczą się w hali sportowej zamiast w salach lekcyjnych, a tam nie ma wystarczającej liczby ławek.

Występując w lokalnej stacji radiowej premier Rishi Sunak oświadczył, że zakończenie prac związanych z modernizacją szkoły St Leonard's w Durham, o której było głośno z powodu obecnego tam gazobetonu, rozpocznie się przed końcem roku.

Pomimo deklaracji, że rząd będzie publikował co dwa tygodnie aktualne informacje na temat liczby szkół dotkniętych kryzysem, nie opublikował on żadnych bieżących danych od zeszłego miesiąca.

Z ostatnich danych, które opublikowano 14 września, wynika, że w 174 szkołach w Anglii wykryto obecność Raac - materiału uznawanego obecnie za zagrażający bezpieczeństwu, który jest przyczyną zamknięcia placówek. W 23 z tych szkół co najmniej część uczniów uczyła się zdalnie; 29 szkół korzystało z tymczasowych sal lekcyjnych - 11 już je miało.

Jedna ze szkół - gimnazjum Stepney All Saints Church of England we wschodnim Londynie - została całkowicie zamknięta, co oznaczało, że 1 400 uczniów uczyło się zdalnie, ale od tego czasu została ponownie otwarta dla większości klas.

Ze względu na negatywne konsekwencje tej sytuacji, władze szkoły złożyły wnioski o zapewnienie 180 jednoosobowych i 68 dwuosobowych sal lekcyjnych oraz toalet. Ministerstwo edukacji nie podało, ile z nich zostało do tej pory uruchomionych.

Jednak nie tylko Raac jest przyczyną problemów z infrastrukturą szkolną. Według czerwcowego raportu National Audit Office, w Anglii około 700 000 dzieci uczy się w niebezpiecznych lub starzejących się budynkach szkolnych, które wymagają poważnych napraw.

W raporcie stwierdzono, że ponad 93% szkół wzięło udział w ankietach ministerstwa edukacji dotyczących azbestu. Spośród nich 80% wykazało jego obecność.

Azbest jest główną przyczyną zamknięcia budynków Aylesford School w Warwick. Możliwe, że w szkole znajduje się Raac - jej budynki powstały w podobnym okresie, co szkoły, w których stwierdzono jego obecność - ale dyrektor Tim Hodgson nie może stwierdzić tego na pewno, dopóki azbest nie zostanie usunięty.

Ponad 30 sal lekcyjnych w szkole jest obecnie wyłączonych z użytku. Klasy korzystają rotacyjnie z dwóch dostępnych pracowni naukowych - normalnie jest ich osiem.

Czytaj więcej:

Rząd UK nakazał zamknięcie ponad 100 szkół ze względów bezpieczeństwa. Których szkół to dotyczy?

UK: Kryzys w związku z budynkami szkolnymi zbudowanymi z grożącego zawaleniem lekkiego betonu

Londyn: Grożący zawaleniem beton wykryto w budynkach brytyjskiego parlamentu

    Komentarze
    Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
    Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
    Dodaj komentarz
    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 26.04.2024
    GBP 5.0414 złEUR 4.3225 złUSD 4.0245 złCHF 4.4145 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama