Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Tzw. Państwo Islamskie przyznało się do zamachu w Paryżu

Tzw. Państwo Islamskie przyznało się do zamachu w Paryżu
Wczorajszy zamach miał miejsce w uczęszczanej przez turystów dzielnicy Paryża. (Fot. Getty Images)
Tzw. Państwo Islamskie (IS) przyznało się do dokonania wczorajszego ataku terrorystycznego w Paryżu. Prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył, że Francja ' ponownie zapłacila krwawą cenę', ale 'nigdy nie podda się wrogom wolności'.
Reklama

Nożownik, który wieczorem zaatakował pięć osób w Paryżu był "żołnierzem Państwa Islamskiego" - poinformowała w nocy agencja prasowa IS Amaq.

Według agencji, ataku dokonano w odpowiedzi na apel IS do swoich zwolenników o atakowanie celów należących do państw koalicji walczącej z dżihadystami w Iraku i Syrii.

Prezydent Francji Emmanuel Macron napisał wieczorem na Twitterze, że Francja "ponownie zapłaciła krwawą cenę", ale "nigdy nie podda się wrogom wolności". Macron pochwalił akcję policji, która "zneutralizowała terrorystę" i oświadczył, że "wszystkie jego myśli są z ofiarami i rannymi w ataku oraz z ich bliskimi".

Prokurator Paryża Francois Molins poinformował, że władze prowadzą śledztwo mające wyjaśnić wszystkie okoliczności ataku przyjmując, że atak miał charakter terrorystyczny.

Ataku dokonał samotny zamachowiec krótko przed godziną 21:00 w Drugiej Dzielnicy Paryża, na ulicy Monsigny, niedaleko gmachu Opery. Nożownik krzycząc "Allah Akbar!" ranił cztery osoby, w tym jedną śmiertelnie, zanim został zastrzelony przez policję.

Druga Dzielnica jest pełna barów restauracji i teatrów; jest tłumnie odwiedzana przez paryżan i turystów, zwłaszcza w sobotnie wieczory.

Jak ocenił portal BBC, pierwsze informacje o napastniku wskazują, że był obywatelem Francji i pochodził z Czeczenii.

Cała Francja żyje pod ciągłym zagrożeniem ataków terrorystycznych. Ostatnich tego rodzaju ataków dokonano 23 marca w Carcasonne i Trebes (południe Francji).Od 2015 r. zginęło we Francji 245 osób zabitych przez terrorystów. 

Prace policji trwały całą noc. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  • Fan Clarksona
   13 maja, 17:24

   Śmieszne jest to że za każdym razem sie przyznaja.. chwalą sie czy jak?

  • Jaś
   13 maja, 19:03

   jakie panstwo islamskie,nazywajcie rzeczy po imieniu MUZUŁMANIE.

  • Ja
   13 maja, 20:57

   Mam na sprzedaż kredki,

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2018
  GBP 4.814 złEUR 4.311 złUSD 3.787 złCHF 3.813 zł

  Sport


  Reklama