Turniej WTA w Toronto: Szybki awans Świątek do trzeciej rundy

Iga Świątek pokonała Ajlę Tomljanovic zaledwie w 64 minuty. (Fot. Getty Images)
Liderka światowego rankingu Iga Świątek bez kłopotów awansowała do trzeciej rundy, czyli 1/8 finału turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Toronto. Polska tenisistka, która na otwarcie miała wolny los, pokonała Australijkę Ajlę Tomljanovic 6:1, 6:2.

Pojedynek trwał zaledwie 64 minuty. Świątek mogła liczyć na głośny doping polskich kibiców, za który podziękowała po meczu.

"Liczę na wiele kolejnych szans gry na tym wspaniałym korcie. Jestem w trakcie przystosowania się do twardej nawierzchni (po tygodniach grania na mączce i trawie - przyp. red.). Wciąż się uczę, wprowadzam nowe elementy do swojego repertuaru" - dodała rozstawiona z "jedynką" tenisistka.

W pierwszym secie 21-letnia zawodniczka z Raszyna prowadziła już 5:0 i dopiero wówczas przegrała jedynego gema w tej partii.

Początek drugiej był bardziej wyrównany, tenisistki nawzajem przełamywały swoje serwisy. Jednak od stanu 2:2 Polka uzyskała dużą przewagę, była bardzo skoncentrowana i nie straciła już żadnego gema przy własnym podaniu. Jej rywalka – przeciwnie. Często się myliła, miała duże problemy m.in. z serwisem.

To był drugi mecz 21-letniej Świątek z 72. w światowym rankingu i o osiem lat starszą Tomljanovic. Tenisistki rywalizowały przed trzema laty w pierwszej rundzie turnieju w... Toronto. Wówczas Australijka skreczowała przy prowadzeniu Świątek 4:1 w pierwszym secie.

W kolejnej rundzie rywalką Polki będzie Brazylijka Beatriz Haddad Maia, która na liście WTA zajmuje 24. miejsce, swoje najwyższe w karierze. Tenisistka z Raszyna nie miała jeszcze okazji grać z 26-letnią Brazylijką.