Menu

Tłumy londyńczyków w parkach. Zalecenie "zostań w domu" coraz bardziej ignorowane

Tłumy londyńczyków w parkach. Zalecenie "zostań w domu" coraz bardziej ignorowane
Victoria Park we wschodnim Londynie zajmuje powierzchnię ponad 86 hektarów. Wczoraj z tej przestrzeni korzystały tłumy londyńczyków. (Fot. Getty Images)
Mieszkańcy Londynu ignorują ostrzeżenia 'zostań w domu' i gromadzą się w parkach stolicy już kolejny weekend. Powodem jest słoneczna, niemal wiosenna pogoda - wczoraj termometry pokazywały nawet 15 stopni.
Reklama
Reklama

Od czasu kiedy temperatury powietrza wzrosły powyżej 10 st. C, londyńczycy coraz chętniej korzystają ze słońca i gromadzą się w licznych parkach i na terenach zielonych. Już w ubiegły weekend na Hampstead Heath można było dostrzec tłumy, a wczoraj spacerowiczów nie brakowało w żadnym londyńskim parku. Policja patrolowała organizowane masowo pikniki na Wimbledon Common, London Fields i Primrose Hill.

Nastąpiło to dzień po tym, gdy zastępca dyrektora medycznego Anglii apelował, by "nie niszczyć teraz" dotychczasowych osiągnieć w walce z wirusem i ostrzegał, że istnieją "niepokojące oznaki" ignorowania zaleceń w "niewłaściwym czasie".

Prof. Jonathan Van-Tam zaalarmował także, że osoby, które zostały już zaszczepione, nie powinny "zdejmować nogi z hamulca" i poddawać się pokusie łamania zasad związanych z pandemią.

Słoneczna pogoda nie może zaprzepaścić naszych wysiłków w walce z pandemią - ostrzegają służby medyczne. (Fot. Getty Images)

"Wszystkim pacjentom, których szczepię, mówię: Pamiętajcie, wszystkie zasady nadal obowiązują was i nas wszystkich, dopóki nie znajdziemy się w znacznie bezpieczniejszym miejscu. A więc, nie ulegajcie pokusie myśląc, że jedna wizyta domowa może być w porządku, teraz pogoda się poprawia, będzie miły weekend, jedno małe spotkanie w domu nie będzie miało znaczenia" - podkreślił specjalista.

"Wszystko zmierza w dobrym kierunku, ale są pewne niepokojące oznaki, że ludzie zdejmują nogę z hamulca w naprawdę złym momencie" - podsumował prof. Van-Tam.

Czytaj więcej:

Brytyjczycy zmęczeni lockdownem. Coraz większy ruch w sklepach

"W UK nie było żadnego ogniska Covid-19 związanego z plażą"

Johnson: Większość restrykcji w Anglii skończy się 21 czerwca

Brytyjscy naukowcy zapobiegli zbyt szybkiemu zniesieniu lockdownu w Anglii

Anglia: Odbędą się muzyczne festiwale w Reading i Leeds

  Komentarze
  • Prawdziwy Polak
   28 lutego, 16:19

   I elegancko olac pseudo plandemie

  • Mintaj
   28 lutego, 16:34

   A w wakacje rozniosą wirusa po świecie tak jak poprzednio i będzie trzeba znów zamykać działalność przedsiębiorstw.

  • Cer
   28 lutego, 17:55

   Ile mozna siedziec w klatkach ja jestem w parking 3-4 razy tyg i widze wariatow biegajacych w maskach

  • Najdrzel Faradrz
   28 lutego, 18:18

   Im więcej obostrzeń, tym więcej pozytywnych wyników. Więc po co je przedłużać? Uważam, że wszelkeigo rodzaju doradzcy i eksperci od COVIDA powinni być teraz rozliczeni. Ich majatki powinny być skonfiskowane i przekazane tym których najpardziej dotknęły ich pomysły.

  • Dosc tych bzdur
   28 lutego, 19:10

   Ludzie zaglosowali nogami i bardzo dobrze. Ile mozna dac sie wiezic w domu z powodu sezonowej grypy?

  • 123
   28 lutego, 19:19

   Do mintaj a co maja dalej siedziec pozamykani w maskach w domach i jeszcze cale wakacje ...czlowieku kopnij sie w glowe..zyj se po swojemu

  • Jimi
   28 lutego, 20:00

   Wiecie, że @Mintaj, to ryba, która czyści morza że wszystkich chemikalii i innych odpadów. przemysłowych ? Dlatego takie bzdury pisze.

  • Czytelnik
   28 lutego, 20:48

   Jesli ktos nie wie, to koronawirusy sa sezonowe jak grypa. Tak niebezpieczny ten wirus powodujacy zwykle przeziebienie ze zabil nawet grype.

  • Mietek
   28 lutego, 23:44

   to pandemia polityczna nie cywilna . tylko nam sie niestety dostaje jak to szarakom.

  • Halik tony
   1 marca, 07:37

   Ja byłem w brajton. £30 powrotny w weekend kosztuje, mozna tez do Eastbourne na klify w sloneczny dzien, wycieczke zrobic po klifach, pooddychac swierzym powietrzem a nie grzybem

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.04.2021
  GBP 5.2755 złEUR 4.5541 złUSD 3.7737 złCHF 4.1257 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama