Menu

Tajemnicza niedyspozycja Angeli Merkel. "Znów się trzęsła"

Tajemnicza niedyspozycja Angeli Merkel. "Znów się trzęsła"
To już druga taka niedyspozycja Merkel w ostatnich dniach. (Fot. Getty Images)
Niemiecka kanclerz Angela Merkel zaczęła się trząść na całym ciele podczas dzisiejszej uroczystości w rezydencji prezydenta RFN Franka-Waltera Steinmeiera - informuje agencja dpa. Zaproponowano jej szklankę wody, ale odmówiła. Wkrótce potem poczuła się lepiej.
Reklama

Kanclerz zaczęła się trząść, stojąc obok prezydenta podczas uroczystości wręczenia nominacji nowej minister sprawiedliwości Christine Lambrecht. Dotychczasowa szefowa tego resortu Katarina Barley zdobyła mandat eurodeputowanej. Agencja dpa pisze, że niedyspozycja Merkel trwała niecałe dwie minuty.

Szefowa rządu wydawała się być znów w dobrej formie, gdy pół godziny później pojawiła się w Bundestagu na zaprzysiężeniu Lambrecht. Wkrótce potem opuściła gmach parlamentu.

Zaproponowano jej szklankę wody, ale odmówiła. (Fot. Getty Images)

Rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert, zapytany, czy niedyspozycja kanclerz może mieć wpływ na jej planowaną podróż do Japonii na szczyt G20 odpowiedział: "Wszystko odbędzie się zgodnie z planem. Kanclerz czuje się dobrze". Merkel ma odlecieć do Japonii dzisiaj w południe.

To już druga taka niedyspozycja Merkel w ostatnich dniach. 18 czerwca kanclerz nie mogła opanować drżenia ciała podczas spotkania z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Tłumaczyła wtedy, że powodem było odwodnienie spowodowane upałem; dzisiaj w Berlinie upału jednak nie było.

Dpa przypomina, że podobne drżenie w przeszłości obserwowano u Merkeljuż kilkakrotnie podczas oficjalnych okazji; wówczas jako przyczynę podawano odwodnienie organizmu i panujący upał.

Merkel w lipcu skończy 65 lat. Na czele rządu Niemiec stoi od 2005 roku. 

 

  Komentarze


  • Jus
   27 czerwca, 13:45

   stara makrela sypie sie jak UNIA

  • Sowa
   27 czerwca, 17:28

   Serdecznie jej współczuję. Silna kobieta! Zdrowia życzę.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.10.2019
  GBP 4.970 złEUR 4.279 złUSD 3.841 złCHF 3.885 zł

  Sport


  Reklama