Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Szkocja wprowadza darmowe tampony i podpaski dla uczennic

Szkocja wprowadza darmowe tampony i podpaski dla uczennic
Młode kobiety w Szkocji mogą liczyć na darmowe środki sanitarne. (Fot. Thinkstock)
Każda szkoła, college i uniwersytet w Szkocji będzie oferować uczennicom i studentkom bezpłatne podpaski i tampony w ramach nowego programu rządowego o wartości 5,2 miliona funtów. Projekt ruszy w drugiej połowie września 2018 roku i obejmie prawie 400 tys. młodych kobiet w regionie.
Reklama

Szkocki rząd zaznaczył, że fundusze mają na celu pomóc w zakupie podstawowych środków higienicznych przez uczennice i studentki. Niedawne badanie przeprowadzone przez Young Scot wśród dwóch tysięcy osób wykazało, że około jedna czwarta respondentów w szkole, college'u lub na uniwersytecie w Szkocji miała trudności ze znalezieniem środków na zakup produktów higienicznych.

Rząd posunięcie tłumaczy tym, że zależy mu, aby żadna młoda osoba nie straciła możliwości edukacji z powodu braku dostępu do produktów higieny intymnej. "Dostęp do podpasek i tamponów nie może być luksusem” - podkreślają szkoccy politycy.

Programem od zeszłego roku objęte są też dorosłe kobiety o niskich dochodach w Szkocji. Jako pierwsze pomoc rzeczową otrzymały mieszkanki Aberdeen.

Śladem Szkocji idzie też angielskie miasto Milton Keynes. Darmowe środki higieniczne dla uczennic i studentek zapowiedziały już lokalne władze. Kampanię "Girl Pack” zapoczątkowała tam 13-letnia uczennica Paige Pilkington.

"Dostęp do podpasek i tamponów nie może być luksusem”. (Fot. Thinkstock)


 

 

  Komentarze


  • MArcin
   14 września 2018, 14:03

   A co z darmowymi tamponami ipodpaskami dla uczniow? To jest ewidentna dyskryminacja chlopcow i faworyzowanie dziewczyn. NIE DO POMYSLENIA!!!!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2019
  GBP 4.777 złEUR 4.255 złUSD 3.773 złCHF 3.791 zł

  Sport


  Reklama