Sześć bramek Bayernu w półfinale turnieju w Monachium, Lewandowski bez gola

Mueller i Lewandowski cieszą się z wygranej. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Bayernu pokonali w Monachium Fenerbahce Stambuł 6:1 (5:0) w półfinale towarzyskiego turnieju Audi Cup. Robert Lewandowski grał do 74. minuty. Nie strzelił gola, ale miał udział przy dwóch. W dzisiejszym finale rywalem jego zespołu będzie Tottenham Hotspur.

Faworyzowani Bawarczycy już po 58 minutach prowadzili 6:0. Trzy bramki zdobył Thomas Mueller, a po jednej Leon Goretzka, Francuz Kingsley Coman i Portugalczyk Renato Sanches.

Lewandowski miał duży udział przy dwóch trafieniach. W 22. minucie asystował przy golu na 1:0 Sanchesa, a tuż przed przerwą Mueller wykorzystał rzut karny (na 5:0) podyktowany za faul na polskim napastniku.

Jedyną bramkę dla gości zdobył w 64. minucie... niemiecki napastnik Max Kruse, który latem przeszedł do Fenerbahce z Werderu Brema.

We wcześniejszym półfinale Tottenham Hotspur pokonał Real Madryt 1:0. Jedyną bramkę po dużym błędzie rywali zdobył w 22. minucie Harry Kane.

W trzech poprzednich sparingach Real stracił aż 12 goli. Np. w minioną sobotę przegrał z Atletico Madryt 3:7 w towarzyskim meczu w amerykańskim East Rutherford. Łącznie w czterech przedsezonowych spotkaniach "Królewscy" doznali trzech porażek.

Turniej Audi Cup jest rozgrywany od 2009 roku - co dwa lata. Poprzednią edycję, w 2017 roku, wygrało Atletico Madryt.

Finał i mecz o trzecie miejsce zaplanowano na dzisiaj.