Menu

Szef Google: YouTube jest za duży, by w pełni go kontrolować

Szef Google: YouTube jest za duży, by w pełni go kontrolować
YouTube przez parę ostatnich lat zmagał się z krytyką dot. udostępnianych w serwisie treści. (Fot. Getty Images)
Szef koncernu Google Sundar Pichai uważa, że należący do firmy serwis wideo YouTube jest za duży, by dało się wyeliminować sto procent niedozwolonych treści przesyłanych na platformę - podał serwis CNBC.
Reklama

"Jesteśmy coraz lepsi w używaniu połączonych sił algorytmów i ludzi. Filtrowanie zawartości to jedna z tych rzeczy, które możemy robić dobrze na, powiedzmy, 99 proc. Jednak nawet przy takim odsetku nadal będą się zdarzać przykłady niedozwolonych treści. Naszym celem jest zredukowanie ich do bardzo nikłej części, dużo poniżej jednego procenta" - zaznaczył Pichai podczas wywiadu dla telewizji CNN.

Menedżer ocenił, że Google prawdopodobnie nigdy nie osiągnie 100-procentowej skuteczności. "Jest to trudne do osiągnięcia w każdym systemie wielkoskalowym. Pomyślmy o kartach kredytowych - zawsze będzie istniała tam pewna liczba oszustw" - dodał szef koncernu.

Platforma YouTube przez parę ostatnich lat zmagała się z krytyką dot. udostępnianych w serwisie treści o znamionach mowy nienawiści, nękających czy propagujących teorie spiskowe. Mimo starań moderatorskich, w dalszym ciągu spotkać można materiały, w których autorzy podważają fakty dot. tragedii w Sandy Hook lub głoszą wyższość rasową - wymienia serwis CNBC.

Pichai zapewnia, że egzekwowanie polityki serwisu będzie się poprawiać, choć przyznaje, że problemem zajęto się dość późno, a niektóre materiały tego typu dostępne były przez wiele lat. "Jesteśmy świadomi, że nie postępowaliśmy w pełni właściwie. Zdajemy sobie sprawę z pułapek w tej dziedzinie i zmieniliśmy nasze priorytety" - przekonywał szef Google'a

 

  Komentarze


  • Jan Potocki
   18 czerwca, 15:25

   Wprowadzmy cenzure jak w Chinach i udawajmy ze jestesmy demokracja...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.10.2019
  GBP 4.970 złEUR 4.279 złUSD 3.841 złCHF 3.885 zł

  Sport


  Reklama