Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Synoptycy: Czeka nas rekordowe lato w UK

Synoptycy: Czeka nas rekordowe lato w UK
Mieszkańcy UK mogą spodziewać się w tym roku gorącego lata. (Fot. Getty Images)
Brytyjczycy mogą spodziewać się w tym roku rekordowo wysokich temperatur - ostrzegli brytyjscy meteorolodzy z Weather Outlook. Zdaniem ekspertów, zbliżające się lato będzie wyjątkowo dotkliwe.
Reklama

Ciepły front atmosferyczny znad Hiszpanii może dać się we znaki wszystkim Brytyjczykom, doprowadzając do temperatur w okolicach 30 st. C - można przeczytać w opublikowanej dziś na łamach serwisu Weather Outlook prognozie.

Zdaniem ekspertów, temperatury w tym roku będą wyższe niż zazwyczaj, a upały mogą trwać nawet przez 3 miesiące.

Brian Gaze z Weather Outlook ocenił, że pierwsze oznaki gorącego lata będzie można odczuć jeszcze w maju. "28 stopni w maju nie powinno nikogo zaskoczyć. Wielka Brytania znajdzie się pod wpływem frontu atmosferycznego znad Hiszpanii" - przekazał.

Prognozy długoterminowe są mało precyzyjne, ale pozwalają na ogólną ocenę tego, jak ciepło ma być w tym roku. "To trochę jak stawianie zakładów na ulubione konie" - przekazała Sarah Kent z Met Office, którą poproszono o komentarz.

Prognostyk oceniła, że w tym tygodniu temperatury w Wielkiej Brytanii pozostaną "typowe dla tego okresu". W Londynie jutro ma być 18 st., a od środy temperatury mogą odrobinę spaść. Pojutrze można również spodziewać się przejściowych opadów deszczu w brytyjskiej stolicy i w południowych częściach kraju.

 

  Komentarze


  • YNTELYGENCJA PRZETRWA
   29 kwietnia, 21:19

   Większość yntelygencji z nad Wisły to wszak sprzątaczki i murarze a im upały nie przeszkadzają...

  • Ktos
   30 kwietnia, 12:55

   A ty yntelygent chyba manager tych sprzataczek i murarzy czyli w baniak ci juz przygrzalo dawno.

  • BartUK
   1 maja, 17:33

   Wolę w Polsce 35 I suche powietrze jak tutaj 30gdzie nie da się oddychać.

  • Zorro
   2 maja, 21:32

   No proszę jakie inteligentne komentarze, same profesory, ludzie lubią tak pisać z nudów aż modli, jak nie mam nic do powiedzenia gęby nie otwieram.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama