Świątek awansowała do drugiej rundy. Wiemy, kto będzie jej rywalką

Iga Świątek wraca do formy! (Fot. Getty Images)
Iga Świątek wygrała z Hiszpanką Cristiną Bucsą 6:4, 6:0 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. Polska tenisistka jest najwyżej rozstawiona w imprezie. Jej kolejną rywalką będzie Amerykanka Claire Liu.

Świątek, która dziś obchodzi22. urodziny, broni tytułu wywalczonego rok temu. Na kortach im. Rolanda Garrosa najlepsza była także w 2020 roku.

Podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego do Paryża przyjechała po przykrym dla niej turnieju w Rzymie, gdzie w ćwierćfinale musiała skreczować z powodu kontuzji uda. Przed French Open Polka zapewniła, że jest już w pełni sił i wczorajszy mecz to potwierdził.

Początek był jednak trudny. Świątek myliła się równie często co 70. na liście WTA rywalka i obie zawodniczki miały problem z utrzymaniem własnego podania. Polka w pierwszej partii popełniła aż 15 niewymuszonych błędów. W efekcie do stanu 4:4 mecz był wyrównany. Kolejne dwa gemy padły jednak łupem Polki, która znalazła się w połowie drogi do drugiej rundy.

Drugi set to już całkowita dominacja obrończyni tytułu. Rywalka zdołała w nim wygrać zaledwie siedem piłek i mecz zakończył się po godzinie i 13 minutach.

Na trybunach nie było wielu kibiców, ale polskich nie brakowało. Świątek po meczu podziękowała im za wsparcie.

Rywalką Świątek będzie teraz Amerykanka Claire Liu,. która wygrała ze szwajcarską kwalifikantką Yleną In-Albon 6:1, 6:4. 23-letnia tenisistka z Kalifornii w światowym rankingu zajmuje 102. miejsce. Najwyżej - na 52. pozycji - sklasyfikowana była w styczniu. We French Open pierwszy raz przebrnęła pierwszą rundę.