Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Śnieg zasypał Las Vegas. "Nie mamy pługów śnieżnych"

Śnieg zasypał Las Vegas. "Nie mamy pługów śnieżnych"
Miasto nie jest przygotowane na taką pogodę. (Fot. Getty Images)
Zimowa burza sprowadziła opady śniegu nad Las Vegas, co w tym znanym z kasyn mieście na pustyni Mojave zdarza się bardzo rzadko. Śnieg zaczął padać w środę wieczorem.
Reklama

W międzynarodowym porcie lotniczym im. McCarrana biały puch, który tak obficie pojawił się tam po raz pierwszy od dekady, bardzo skomplikował sytuację. Opóźnienia startów sięgały wczoraj ponad dwóch godzin, a ok. 100 lotów trzeba było odwołać. "Nie mamy pługów śnieżnych" - przyznała rzeczniczka tego portu lotniczego Christine Crews.

Opady śniegu naraziły też na trudności kierowców w rejonie Las Vegas. Doszło do wielu kolizji. Na prowadzącej przez przełęcz autostradzie między Las Vegas a Pahrump wprowadzono obowiązek zakładania łańcuchów na koła.

Na niektórych przedmieściach pokrywa śnieżna ma ponad 17 cm. Jeden z mieszkańców zademonstrował to zdjęciem włożonej w śnieg linijki.

Pod słynnym znakiem "Welcome to Las Vegas", witającym przybyszów od 1959 roku, ludzie ulepili bałwana.

Las Vegas znane jest z tego, że słońce świeci tam 365 dni w roku, a śnieg to niezwykle rzadkie zjawisko. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.258 złUSD 3.787 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama