Menu

Skrajna prawica zablokowała zakład Coca-Coli na Węgrzech

Skrajna prawica zablokowała zakład Coca-Coli na Węgrzech
Kampania skierowana do par jednopłciowych na Węgrzech nie spodobała się niektórych politykom ze skrajnej prawicy. (Fot. Coca-Cola)
Działacze skrajnie prawicowej węgierskiej partii Nasza Ojczyzna zablokowali wjazd do zakładu Coca-Coli w Dunaharaszti, pod Budapesztem, uniemożliwiając pracownikom rozpoczęcie pracy. Akcja jest protestem przeciwko kampanii reklamowej, która ukazywała parę jednopłciową.
Reklama

Jak poinformowała telewizja Hir TV, członkowie partii zastawili czterema samochodami wjazd na teren zakładu i rozwinęli transparent z napisem "Co będzie następne? Pedofilia?". Przedstawiciel Coca-Coli oznajmił, że protestujący uniemożliwiają wjazd pracownikom i samochodom dostawczym.

Policjanci wylegitymowali uczestników protestu i zaapelowali do nich o opuszczenie terenu - ci jednak odmówili.

Kilka dni temu paria Nasza Ojczyzna zaapelowała o bojkot produktów Coca-Coli w związku z kampanią.

Na przełomie lipca i sierpnia Coca-Cola rozpoczęła na Węgrzech kampanię ukazującą heteroseksualne i homoseksualne pary - pojawiły się na plakatach m.in. w metrze budapeszteńskim. Towarzyszyły im plakaty z butelkami coli na tęczowym tle z napisem "Miłość to miłość. Zero cukru, zero przesądów".

Do bojkotu produktów Coca-Coli zaapelował jeden z posłów rządzącej konserwatywnej partii Fidesz. W internecie zaczęto też zbierać podpisy pod petycją do operatora transportu publicznego Budapesztu i władz miasta o pomoc w jak najszybszym usunięciu plakatów.

Coca-Cola zmieniła kampanię, usuwając plakaty z parami homoseksualnymi i pozostawiając tylko plakaty z tęczowymi butelkami coli. Firma zapewniała, że od początku zamysł był taki, iż w pierwszym tygodniu kampanii na plakatach widać będzie pary, a w drugim – tęczowe butelki.

  Komentarze
  • Tom
   12 sierpnia, 17:00

   Znaczy Coca-Cola ma to głęboko w du... To jest koncern nastawiony na jak największy zysk, pederasta to też klient więc im więcej klientów tym większy zysk. Wyobraźcie sobie sprzedawce samochodów, który odmawia klientowi kupno samochodu z powodu brakującej nogi....to mu pojazd dostosuje i jeszcze więcej na tym zarobi. Takie są prawidła handlu. To nie ma nic wspólnego z poglądami. Struktury państwowe są odpowiedzialne za to jak daleko się posuną firmy prywatne, np. między innymi takie, które karzą kierowców za zbyt długi postój na ich parkingu, a to jest nielegalne. Wielu ludzi nie wie i płaci.

  • Drakus
   12 sierpnia, 19:34

   Dzisiaj reklamują homoseksualizm na plakatach i może już uczą dzieci w szkołach jak wygląda prawidłowy seks pomiędzy mężczyznami. Jutro napiszą na coca -coli zero cukru zero hamulców. Może to jest dobry sposób na imigrantów z poza UE i gdy zaglądnę do Internetu to będą wyskakiwać mi reklamy: poznaj i przygarnij Johna z Syrii ma dużego i lubi takich jak Ty. Nie wiadomo czego tu się spodziewać, Politycy z dnia na dzień coraz bardziej to tolerują i popierają, a dzieci się uczą. Gdybym zadał pytanie: czy to jest czyste czy brudne jaka byłaby odpowiedź?(obrazić ich nie wolno).Bóg ich za to oceni!.

  • Typ
   13 sierpnia, 07:08

   tak Drakus bedzie

  • Olo
   13 sierpnia, 11:49

   Ale naprawdę wyrafinowane komenatarze... Poprzednicy piszą o nauczaniu dzieci itp.. a ciekawi mnie jaką wiedzę oni przekażą? Pokaż jaki z Ciebie samiec alfa i wypnij klatę by bić innych ludzi bo maja inne poglądy niż ty. Każdy musi mieć takie same poglądy, wiarę i nawet życie prywatne.... Ludzie opanujcie się... nikt wam do łóżka nie wchodzi, nie komentuje gdy pijecie piwsko lub jeśli nie pijecie, nikt nie komentuje waszego podejścia do wiary... gdzie tu nadstawienie drugiego policzka, miłość do innych ludzi itp? Z pedofilią lepiej walczcie wszędzie bo to jest zło a nie czyjeś życie prywatne.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.12.2019
  GBP 5.129 złEUR 4.275 złUSD 3.823 złCHF 3.892 zł

  Sport


  Reklama