Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Sieć sklepów Iceland w UK pozbywa się plastiku

Sieć sklepów Iceland w UK pozbywa się plastiku
Sieć supermarketów Iceland wypowiada "wojnę" plastikowym opakowaniom. (Fot. Getty Images)
Sieć supermarketów Iceland w Wielkiej Brytanii zapowiedziała, że do końca 2023 roku wyeliminuje lub drastycznie ograniczy plastikowe opakowania we wszystkich produktach własnej marki. Plastik zastąpi papierem w ponad tysiącu produktach.
Reklama

"Słyszeliście? Plastik nie jest cool, ale my jesteśmy!” - taki wpis pojawił się na stronie Iceland na Facebooku. Z supermarketów tej sieci w ciągu najbliższych pięciu lat ma zniknąć plastik.

Szef firmy Iceland w UK Richard Walker poinformował, że sieć współpracuje ściśle z ekologami i organizacjami działającymi na rzecz środowiska naturalnego, aby stworzyć odpowiednie opakowania. Podkreślił też, że w badaniach przeprowadzonych przez sieć, aż 80% klientów z zadowleniem powitało tę decyzję.

Na Wyspach dyskutuje się żarliwie od dawna na temat większego zaangażowania w ochronę środowiska. Wiele emocji wywołał też przyrodnik David Attenborough, który choćby w programie "Błękitna Planeta II” pokazał namacalne dowody wskazujące zagrożenie wynikające z zanieczyszczenia plastikiem.

Wielka Brytania ma być "czysta” od plastikowych odpadów do 2024 roku. Tak zapowiedziała premier Theresa May. "Chcemy, aby to pokolenie było pierwszym, które zostawi środowisko w lepszym stanie” - podkreśliła polityk.

Wielka Brytania jest ogromną fabryką plastikowych odpadów. Każdego dnia do koszy trafia 38,5 mln plastikowych butelek i 50 mln puszek. Eksperci szacują, że ta "góra" nieprzetworzonych plastikowych odpadów wypełniłaby 1 tys. budynków wielkości londyńskiej opery Royal Albert Hall.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama