Serie A: Juventus goni czołówkę. Czyste konto Szczęsnego

Wojciech Szczęsny rozegrał wczoraj 90 minut w barwach turyńczyków. (Fot. Jonathan Moscrop/Getty Images)
Niepokonani od ośmiu kolejek piłkarze Juventusu Turyn wygrali z Udinese 2:0 i choć nadal zajmują piątą pozycję w tabeli Serie A, to zbliżyli się do czołówki. Czyste konto zachował polski bramkarz gospodarzy Wojciech Szczęsny.

W Turynie gole dla "Starej Damy" uzyskali Argentyńczyk Paulo Dybala w 19. oraz w 79. minucie gry Amerykanin Weston McKennie.

Turyńczycy, którzy w lidze są niepokonani od 27 listopada, mają 41 punktów, tyle samo co czwarta Atalanta Bergamo, która jednak rozegrała dwa spotkania mniej. Jedno czeka ją dzisiaj, kiedy w hicie kolejki podejmie prowadzący Inter Mediolan (49 pkt).

"Juve nie pozbywa się myśli o mistrzostwie" - napisała tuż po końcowym gwizdku "La Gazzetta dello Sport", a dziennik "Tuttosport" dodał: "Bianconeri dobijają się do czołówki".

Na potknięcie lidera i lokalnego rywala liczą kibice i piłkarze drugiego w tabeli Milanu (48), który jutro podejmie na San Siro 16. Spezię prawdopodobnie z Jakubem Kiwiorem i Arkadiuszem Recą w składzie.

Wcześniej w sobotę Sampdoria Genua uległa Torino 1:2. Wynik odzwierciedla dyspozycję tych zespołów w ostatnich tygodniach.

W ekipie gospodarzy, która doznała trzeciej z rzędu porażki, całe spotkanie rozegrał Bartosz Bereszyński. Przeciw byłemu pracodawcy nie wystąpił natomiast Karol Linetty. Według włoskich mediów, polski pomocnik Torino może zmienić klub, a zainteresowane jego pozyskaniem jest Cagliari.