Serie A: Gol Żurkowskiego dla Empoli. Porażka z drużyną Linettego

24-letni zawodnik zadedykował tego gola swojej partnerce. (Fot. Gabriele Maltinti/Getty Images)
Szymon Żurkowski zdobył dzisiaj gola dla Empoli w przegranym 1:3 meczu 35. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej z Torino. To szóste w sezonie trafienie 24-letniego pomocnika reprezentacji Polski.

Żurkowski, który grał do 89. minuty, gola uzyskał w 56. minucie i dał miejscowym prowadzenie.

Chwilę później czerwoną kartką został ukarany jego kolega z drużyny Valerio Verre, a od 85. minuty gospodarzy grali w dziewiątkę po tym, jak boisko przedwcześnie musiał też opuścić Słoweniec Petar Stojanovic.

Dla gości wszystkie trzy bramki, w tym dwie z rzutów karnych, zdobył Andrea Belotti.

W drużynie gospodarzy Iwo Kaczmarskiego zabrakło w kadrze na to spotkanie, a Karol Linetty z Torino spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Empoli z dorobkiem 37 punktów zajmuje 14. miejsce w tabeli, a niepokonane od sześciu kolejek Torino ma 47 i plasuje się na 10. pozycji.