Menu

Samolot easyJet odleciał bez pasażerów

Samolot easyJet odleciał bez pasażerów
Linie lotnicze tłumaczyły, że nie miały wpływu na opóźnienia. (Fot. Getty Images)
Pasażerowie samolotu linii lotniczych easyJet, lecącego z Londynu do Portugalii, spędzili na lotnisku pięć godzin po tym, jak maszyna odleciała, ale bez nich - informuje 'Metro'.
Reklama

Najpierw samolot, który docelowo miał wylądować w Lizbonie, został przekierowany do Porto. "Dotarliśmy tam o godz. 14:00 i dopiero ok. 16:30 otrzymaliśmy informację, że samolot wystartował i poleciał do Lizbony - tyle że bez nas" - relacjonuje 48-letni Frazer Rendell.

"Wszyscy byli zszokowani. Dopiero o godz. 17:50 ruszyliśmy do Lizbony, ale... autokarami" - dodaje pasażer, cytowany przez "Metro".

Rzecznik EasyJet potwierdza, że "lot EJU8717 z Londynu Gatwick do Lizbony został 12 kwietnia  skierowany do Porto z powodu zamknięcia pasa startowego w Lizbonie". 

"Opóźnienia slotów (przedział czasowy, w którym samolot może wystartować - przyp. red.) spowodowały niestety przekroczenie limitu czasu pracy przez załogę. Dopiero, gdy pasażerowie opuścili pokład, pojawiło się możliwe okienko startu, więc pusty samolot odleciał do Lizbony, aby móc działać później" - wyjaśnia przedstawiciel brytyjskiego przewoźnika.

"Pasażerowie otrzymali bony na przekąski i zaoferowaliśmy im transfer autokarem do Lizbony. Chociaż jest to poza kontrolą easyJet, chcielibyśmy przeprosić pasażerów za niedogodności, a także podziękować im za cierpliwość. Bezpieczeństwo klientów i załogi jest najwyższym priorytetem easyJet" - zapewnia rzecznik linii.

 

  Komentarze


  • Daaaamn
   16 kwietnia, 20:10

   Esencja bryryjskiego zorganizowania

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Reklama