Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Royal Mail wstrzymuje doręczanie przesyłek do Europy

Royal Mail wstrzymuje doręczanie przesyłek do Europy
Sytuacja związana z nowym szczepem wirusa sparaliżowała także usługi pocztowe w UK. (Fot. Getty Images)
Royal Mail poinformowała, że wstrzymała przesyłki do szeregu europejskich państw, w tym między innymi do Polski. Przyczyną takiej decyzji jest zawieszenie połączeń lotniczych z Wielką Brytanią po wykryciu tam nowego, szybko rozprzestrzeniającego się szczepu wirusa Covid-19.
Reklama
Reklama

"Sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie i monitorujemy ją na bieżąco. Pracujemy nad utrzymaniem jak największej liczby międzynarodowych usług pocztowych, biorąc pod uwagę obecne ograniczenia dotyczące ruchu lotniczego, drogowego, promowego i kolejowego z Wielkiej Brytanii" - poinformowała Poczta Królewska na swojej stronie internetowej.

Dodano, że Royal Mail tymczasowo zawiesiła wszystkie usługi pocztowe do Europy, z wyjątkiem Irlandii. "Współpracujemy z naszymi partnerami lotniczymi i pocztowymi/kurierskimi na całym świecie w celu utrzymania usług. Jednak należy się spodziewać opóźnień" - podkreślono.

"Uważnie monitorujemy sytuację i jesteśmy gotowi do wznowienia naszych usług, gdy tylko będziemy w stanie, czyli po zniesieniu ograniczeń przez poszczególne kraje" - zapewniła brytyjska spółka pocztowa.

Royal Mail zaznaczyła też, że nie może zagwarantować, iż krajowe przesyłki wysłane 23 grudnia dotrą do adresatów przed świętami Bożego Narodzenia z powodu wprowadzenia ostrzejszych ograniczeń dotyczących Covid-19 w Anglii.

Niemiecka firma pocztowa Deutsche Post DHL również wstrzymała wszystkie dostawy paczek do Wielkiej Brytanii i Irlandii. Wczoraj o zawieszeniu przesyłek do Zjednoczonego Królewstwa poinformowała także Poczta Polska.

Czytaj więcej:

W UK lawina skarg na dostawy paczek

Royal Mail: Zyski z paczek po raz pierwszy większe od listów

Royal Mail: Kiedy najpóźniej wysłać świąteczną przesyłkę z UK?

Cała UE zamknie się na Wielką Brytanię? Kolejne kraje zawieszają loty

Rzecznik rządu potwierdza: Od północy wstrzymanie lotów z UK do Polski

Poczta Polska zawiesza przesyłki do Wielkiej Brytanii

  Komentarze
  • Drakus
   22 grudnia 2020, 17:16

   tak borys rzadzi cala anglia go popiera za brexitem glosowalo 101% anglikow

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.11.2021
  GBP 5.5597 złEUR 4.7038 złUSD 4.1754 złCHF 4.5071 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama