Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rosyjski bobsleista Wojewoda dożywotnio wykluczony z igrzysk

Rosyjski bobsleista Wojewoda dożywotnio wykluczony z igrzysk
Bobsleista Aleksiej Wojewoda został dożywotnio zdyskwalifikowany. (Fot. Getty Images)
Bobsleista Aleksiej Wojewoda został dożywotnio zdyskwalifikowany z igrzysk za złamanie przepisów antydopingowych - poinformował wczoraj Międzynarodowy Komitet Olimpijski. W Soczi w 2014 roku Rosjanin wywalczył złote medale w dwójce i czwórce.
Reklama

Wojewoda pełnił w załodze rolę hamulcowego. Już wcześniej zdyskwalifikowany został jego partner w bobslejowej dwójce i czwórce Aleksander Zubkow (trzy lata temu zakończył karierę). Rosjanom w listopadzie odebrano złote medale.

Na początku grudnia Rosyjski Komitet Olimpijski został zawieszony przez MKOl na przyszłoroczne zimowe igrzyska w Pjongczangu, choć niektórzy reprezentanci tego kraju będą mogli startować pod flagą olimpijską. Dożywotnio ze wszystkich struktur olimpijskich wykluczony został były minister sportu Witalij Mutko.

Kary wymierzono w związku z wielokrotnym łamaniem przepisów antydopingowych przez "Sborną" na igrzyskach w Soczi w 2014 roku.

Po wykryciu zorganizowanego procederu, który doprowadził m.in. do manipulacji wynikami Rosjan przez moskiewskie laboratorium antydopingowe, dożywotnio zdyskwalifikowano z igrzysk już ponad 30 sportowców, a Rosja straciła 11 olimpijskich medali z 2014 roku.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2019
  GBP 4.771 złEUR 4.354 złUSD 3.928 złCHF 4.009 zł

  Sport


  Reklama