Menu

Rio: Są jeszcze bilety na mecze polskich piłkarzy ręcznych w Gdańsku

Rio: Są jeszcze bilety na mecze polskich piłkarzy ręcznych w Gdańsku
Fani będą kibicować polskim piłkarzom ręcznym. (Fot. Getty Images)
Są jeszcze bilety na mecze polskich piłkarzy ręcznych w kwalifikacyjnym turnieju w Gdańsku do igrzysk. Wejściówki na jutrzejsze spotkanie biało-czerwonych z Macedonią zostały sprzedane, ale można je nabyć na sobotnią potyczkę z Chile oraz niedzielną z Tunezją.
Reklama

Rywalami Polaków w Gdańsku w walce o olimpijskie paszporty będą 11. zespół ostatnich mistrzostw Europy Macedonia, wicemistrz Afryki i uczestnik turnieju olimpijskiego w 2012 roku Tunezja (w Londynie zajęła ósme miejsce) oraz trzecia drużyna mistrzostw Ameryki Chile. Do Rio de Janeiro awansują dwie najlepsze ekipy.

W pierwszym meczu biało-czerwoni zagrają w piątek w Ergo Arenie z Macedonią, w sobotę zmierzą się z Chile, a w niedzielę z Tunezją. Spotkania z udziałem gospodarzy rozpoczynać się będą o godzinie 20:30 polskiego czasu, natomiast pierwsze potyczki o 17:00 czasu GMT.

„Bilety na jutro, bo obowiązują one na dwa mecze, zostały dawno sprzedane, ale wciąż można je nabywać na pozostałe spotkania. Na sobotę zostało około 400 wejściówek, a na niedzielę blisko 2000” - powiedział PAP rzecznik Związku Piłki Ręcznej w Polsce Jan Korczak-Mleczko.

Kasa biletowa nr w Ergo Arenie czynna będzie w piątek w godzinach 10:00 do 20:30 polskiego czasu, natomiast w sobotę i niedzielę od 16:00 do 20:30 polskiego czasu. Warto przypomnieć, że opiekunowie osób niepełnosprawnych wchodzą na spotkania za darmo. W dni meczowe hala zostanie otwarta o godzinie 16:30 polskiego czasu, ale po opuszczeniu obiektu nie będzie możliwości powrotu na ten sam bilet.

Dla zmotoryzowanych przygotowano trzy parkingi, w tym dwa płatne – przy Ergo Arenie na 700 samochodów (wjazdówka kosztuje 20 zł) i 15 autokarów (50 zł) oraz na ulicy Łokietka w Sopocie (10 zł). Z kolei bezpłatne miejsca postojowe wyznaczono na ulicy Pomorskiej w Gdańsku na lewym pasie w obu kierunkach ruchu.

Wśród około 100 akredytowanych na ten turniej dziennikarzy do Gdańska przyjechało 30 żurnalistów z Macedonii (do tego pięciu fotoreporterów) oraz 15 (2) z Tunezji. Z Chile nie pojawił się nikt.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.12.2019
  GBP 5.080 złEUR 4.285 złUSD 3.866 złCHF 3.926 zł

  Sport


  Reklama