Remis Manchesteru City i Chelsea 1:1

Vincent Kompany z Manchester City podczas meczu z Chelsea (Got. Getty Images)
Piłkarze Manchesteru City zremisowali wczoraj na własnym stadionie z Chelsea Londyn 1:1 w najciekawiej zapowiadającym się meczu 5. kolejki Premier League. 'The Blues' utrzymali prowadzenie w tabeli. O trzy punkty wyprzedzają Southampton.

W pierwszej połowie zdecydowanie przeważali gospodarze. Podopieczni trenera Jose Mourinho do przerwy nie oddali nawet jednego celnego strzału.

Kluczowa była 66. minuta. Wówczas drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną zobaczył argentyński obrońca "The Citizens" Pablo Zabaleta. Chelsea zwietrzyła szansę i pięć minut później już prowadziła. Na listę strzelców wpisał się Andre Schuerrle.

Obrońcy mistrzowskiego tytułu wyrównali w 85. minucie. Remis zapewnił im Frank Lampard, który w lipcu, po 13 latach odszedł z Chelsea, niechciany dłużej w tym klubie. 36-letni pomocnik nie manifestował radości po golu.
Niesamowity przebieg miał mecz Leicester City - Manchester United. Po godzinie gry i golach Robina van Persiego, Angela Di Marii i Andera Herrery faworyzowane "Czerwone Diabły" prowadziły 3:1. Ambitnie grający beniaminek zdołał jednak odwrócić losy rywalizacji.

W 21 minut zdobył cztery bramki, w tym dwie z rzutów karnych, i wygrał 5:3. Goście kończyli mecz w dziesiątkę. W 83. minucie czerwoną kartkę zobaczył Tyler Blackett.
Z drużyną Leicester związany jest Marcin Wasilewski, ale w tym sezonie nie zagrał jeszcze minuty. "Lisy" pięć bramek w Premier League ostatnio zdobyły w sezonie 1999/2000.

"ManU" mimo fortuny wydanej na nowych zawodników prezentują się słabo. W pięciu meczach zgromadził pięć punktów i zajmuje w tabeli 12. miejsce.W sobotę ze zmiennym szczęściem grali polscy bramkarze. Arsenal Londyn Wojciecha Szczęsnego pokonał na wyjeździe Aston Villę 3:0, a Swansea City Łukasza Fabiańskiego u siebie uległo ekipie Southampton 0:1.