Real Madryt wyeliminowany

Ronaldo chwali się "Złotą Piłką" (Fot. Getty Images)
Piłkarze Realu Madryt odpadli z rozgrywek o Puchar Hiszpanii. W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym obrońcy trofeum zremisowali na własnym boisku z lokalnym rywalem Atletico 2:2 (1:1). W pierwszym spotkaniu triumfowali zawodnicy Atletico 2:0.

Bohaterem rewanżu okazał się Fernando Torres. Wychowanek Atletico, który na początku stycznia powrócił do drużyny z Estadio Vicente Calderon po blisko ośmioletniej przerwie, strzelił dwa gole - już w pierwszej minucie i na początku drugiej połowy. Dla "Królewskich" trafiali Sergio Ramos (20.) i Cristiano Ronaldo (54.).

Torres występował w barwach Atletico w latach 2000-07, grając przez większość tego czasu z opaską kapitana. Co roku był najskuteczniejszym strzelcem zespołu, dla którego łącznie zdobył 82 bramki w 214 meczach.

Wczoraj zaliczył pierwsze trafienia po długiej przerwie, spychając w cień Portugalczyka Cristiano Ronaldo. Przed pierwszym gwizdkiem napastnik gospodarzy zaprezentował publiczności "Złotą Piłkę FIFA", nagrodę dla najlepszego piłkarza świata 2014 roku. Ronaldo otrzymał ją także w 2008 i 2013. Kibice odwdzięczyli się skandowaniem jego nazwiska i wielkim transparentem "Cristiano Ronaldo, Złota Piłka".

W półfinale Atletico zagra prawdopodobnie z Barceloną, która o godz. 22 rozpoczęła mecz wyjazdowy z Elche. U siebie piłkarze "Dumy Katalonii" rozgromili przeciwników 5:0 (w bramce ekipy gości wystąpił Przemysław Tytoń). Awans do kolejnej rundy wywalczyły już wcześniej Athletic Bilbao, Malaga, Getafe, Villarreal, Sevilla oraz Espanyol Barcelona.