Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rasistowskie obelgi na partnerkę radnego z Banbury, "bo jest Polką"

Rasistowskie obelgi na partnerkę radnego z Banbury, "bo jest Polką"
Banbury Town Council. (Fot. www.google.com/maps/ Street View)
Polka otrzymywała rasistowskie wiadomości z powodu swojej narodowości. Partner kobiety - radny Sean Woodcock - nie kryje oburzenia i uważa, iż to z powodu Brexitu.
Reklama

Radny Partii Pracy Sean Woodcock z Banbury w Oxfordshire napisał na Twitterze: ”Moja polska partnerka mieszka tu od siedmiu lat, zawsze angażowała się w prace społeczne. Dzisiaj wylewa łzy z powodu rasistowskiego zachowania względem niej, sprawca odwołał się bezpośrednio do Brexitu. Szczerze, jestem bardzo zdenerwowany”. 

Opozycyjny przywódca w okręgu Cherwell stwierdził, że Polka czuje się okropnie, a sam jest  bardzo zły z powodu gehenny, przez jaką oboje przechodzą.

"Było to niezwykle nieprzyjemne dla mojej partnerki. Nie ma na to żadnego usprawiedliwienia" - podkreślił Woodcock.

O sprawie dwa dni temu napisał lokalny serwis www.banburyguardian.co.uk, jednak od dzisiaj artykuł nie jest już dostępny dla czytelników. Fragment tekstu wciąż można przeczytać na stronie internetowej: www.briefreport.co.uk.

Polityk podziękował za pośrednictwem Twittera w swoim imieniu oraz swojej partnerki za wszystkie wyrazy wsparcia i życzliwości po rasistowskim incydencie wobec Polki.

 

  Komentarze


  • ADAMOKEY
   12 stycznia, 22:18

   Witam,tak to bardzo przykre o tym slyszec ,ze zamiast szacunku dostaje sie rasizm od nie ktorych bo nie mozna oceniac wszystkich jednakowo,trzeba o tym mowic czy pisac zeby wiecej osob zwrocilo na to uwage,rasizm,przemoc,nazizm czy cos podobnego trzeba niszczyc od razu by nie moglo sie rozpalic,teraz juz mozna powiedziec ze przez Brexit duzo osob doznaje rasizmu,to sie musi zmienic,pozdrawiam......

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.02.2019
  GBP 4.979 złEUR 4.339 złUSD 3.824 złCHF 3.822 zł

  Sport


  Reklama