Puchar Ligi w Anglii: Manchester United o krok od finału

Manchester United ma coraz większe szanse, by wygrać Carabao Cup. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Manchesteru United wygrali na wyjeździe z Nottingham Forest 3:0 w pierwszym meczu półfinału Pucharu Ligi (Carabao Cup) w Anglii. Rewanż w Manchesterze zaplanowano na 1 lutego.

Od pierwszych sekund podopieczni Erika ten Haga próbowali zdominować rywali. Odważna gra piłkarzy z Old Trafford została nagrodzona w 6. minucie, kiedy to padła bramka otwierająca wynik.

Gola dla MU zdobył reprezentant Anglii Marcus Rashford. Napastnik zdecydował się na daleki rajd, a jego uderzenie zaskoczyło bramkarza Nottingham Forest.

Drugie trafienie dla gości ustalił tuż przed przerwą Wout Weghorst, dla którego była to pierwsza bramka w barwach Manchesteru. Holender wykazał się dobrym instynktem strzeleckim, gdyż dobił piłkę po niezbyt pewnej interwencji Walijczyka Wayne Hennesseya. Wynik ustalił Portugalczyk Bruno Fernandes (89.)

Dzień wcześniej Southampton, w którego barwach kilka minut rozegrał Jan Bednarek, przegrał u siebie w pierwszym meczu z Newcastle United 0:1. Rewanż 31 stycznia.

Z rozgrywek odpadli m.in. broniący trofeum Liverpool oraz mistrz Anglii Manchester City.

Finał Carabao Cup rozegrany zostanie 26 lutego na londyńskim stadionie Wembley.