Puchar Anglii: Southampton Bednarka awansował do 1/8 finału

Southampton FC w dobrym stylu awansowało do 1/8 finału Pucharu Anglii. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Southampton na własnym stadionie wygrali z Watfordem 3:0 w powtórzonym meczu 1/16 finału Pucharu Anglii. W drużynie 'Świętych' cały mecz rozegrał obrońca reprezentacji Polski Jan Bednarek. W pierwszym starciu padł remis 1:1.

W drugiej połowie dwie bramki w odstępie sześciu minut zdobył francuski napastnik Sekou Mara. W 76. min na 3:0 podwyższył Che Adams. Rywalem Southampton w 1/8 finału będzie prowadzący w Premier League Liverpool. Klub Bednarka jest obecnie wiceliderem drugiej ligi angielskiej - Championship.

W pozostałych wczorajszych meczach FA Cup Coventry City wygrało 4:1 z Sheffield Wednesday, a Plymouth po dogrywce przegrało z Leeds United 1:4.

Dzisiaj w ostatnich meczach 1/16 finału Nottingham Forest podejmie Bristol City, natomiast Aston Villa zmierzy się z Chelsea Londyn.

W pierwszych starciach tych drużyn padły bezbramkowe remisy. W Pucharze Anglii w przypadku braku rozstrzygnięcia po 90 minutach rozgrywa się dodatkowe spotkanie. Dogrywki i rzuty karne mogą odbyć się tylko w rewanżach.