Przełamanie Frankowskiego w Ligue 1. Pomógł ograć mistrzów

Przemysław Frankowski (po prawej) pokonał Leo Jardima już w 4. minucie spotkania. (Fot. Sylvain Lefevre/Getty Images)
Przemysław Frankowski zdobył bramkę dla RC Lens, a jego zespół pokonał wczoraj na wyjeździe broniącą tytułu drużynę Lille OSC 2:1 w 32. kolejce francuskiej ekstraklasy. To piąty ligowy gol polskiego piłkarza w tym sezonie, ale pierwszy od 5 listopada i 13. serii rozgrywek.

Skrzydłowy, który we wtorek skończył 27 lat, w czwartej minucie otrzymał piłkę w polu karnym po rzucie rożnym i płaskim strzałem dał gościom prowadzenie.

Frankowski, były zawodnik m.in. Jagiellonii Białystok czy Chicago Fire, jesienią zdobył jedynego gola w "Derbach Północy".

Wczoraj ekipa Lens prowadziła już 2:0 (10. trafienie w rozgrywkach Arnaud Kalimuendo), ale jeszcze przed przerwą gospodarze uzyskali kontaktową bramkę po strzale Portugalczyka Xeki. W drugiej odsłonie rezultat już się nie zmienił.

Piłkarze Lens z dorobkiem 50 punktów zajmują siódme miejsce w tabeli. Wyprzedzili sobotniego rywala, który doznał pierwszej porażki od dziewięciu spotkań i 6 lutego.

Zdecydowanym liderem jest Paris Saint-Germain, które zgromadziło 71 pkt. 12 mniej ma drugi Olympique Marsylia, którego barwy reprezentuje Arkadiusz Milik. Obie drużyny w dzisiejszy wieczór zmierzą się w meczu na szczycie.