Liga francuska: Wysokie zwycięstwo Paris Saint-Germain

Piłkarze Paris Saint-Germain zaliczyli bardzo udany występ. (Fot. Getty Images)
Prowadzący w tabeli Ligue 1 piłkarze Paris Saint-Germain pokonali na własnym stadionie Lorient 5:1 w meczu 30. kolejki. Stołeczny zespół ma 12 punktów przewagi nad drugim Olympique Marsylia, którego zawodnikiem jest kontuzjowany obecnie Arkadiusz Milik.

PSG nie miało problemów z pokonaniem broniącego się przed spadkiem rywala, a w rolach głównych wystąpiły największe gwiazdy drużyny. Po dwie bramki zdobyli Kylian Mbappe i Brazylijczyk Neymar, jedną dołożył Argentyńczyk Lionel Messi.

Autorem honorowego gola dla gości był Nigeryjczyk Terem Moffi.

Kilka godzin wcześniej gładkie zwycięstwo odniósł też Olympique, który pokonał na wyjeździe Saint-Etienne 4:2. Pierwotnie spotkanie miało się odbyć poprzedniego dnia, ale zostało przełożone z powodu ataku zimy.

Co prawda w dziewiątej minucie dla gospodarzy trafił Gabończyk Denis Bouanga, ale cztery kolejne gole zdobyli przyjezdni z Marsylii. Tuż przed przerwą z rzutu karnego wyrównał Dimitri Payet.

Prowadzenie gościom dało samobójcze trafienie Timothee Kolodziejczaka. Następnie podwyższali Senegalczyk Bamba Dieng z karnego i Marokańczyk Amine Harit. W końcówce rozmiary porażki zmniejszył Lucas Douath.