Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Nowe przepisy dopuszczą wchodzenie psów do Sejmu

Nowe przepisy dopuszczą wchodzenie psów do Sejmu
Parlament nie chce schodzić na psy, więc się na nie otwiera... (Fot. Getty Images)
Na ukończeniu są regulacje, dotyczące poruszania się czworonogów po terenie parlamentu. Zamknięte mają być dla nich sala posiedzeń czy kultura - poinformowała 'Rzeczpospolita'.
Reklama
Reklama

Jak informuje gazeta, "właściciel będzie musiał mieć przy sobie książeczkę zdrowia psa i kaganiec gotowy do założenia, będzie odpowiadał za zachowanie swojego pupila, będzie musiał po nim sprzątać, a straż marszałkowska będzie mogła odmówić wstępu agresywnym psom".

"Takie zasady, dotyczące wprowadzania psów, będą wkrótce obowiązywały w Sejmie" – dodano.

Przypomniano, że pracuje nad nimi wicemarszałek Dorota Niedziela z KO.

"Lista wymogów dotyczących psów raczej nie będzie zaskakiwać, ważniejszy jest sam fakt, że w ogóle powstają. Dotąd przepisy regulujące poruszanie się po terenie parlamentu nie mówiły nic na temat czworonogów" - czytamy.

Wskazano, że "w myśl planowanych regulacji wewnątrz budynków sejmowych czworonogi nie będą mogły wchodzić na salę plenarną czy do kuluarów".

"Dostępne dla psów się mają stać w końcu samochody, służące transportowi posłów. Wewnętrze przepisy zaś już wcześniej dopuściły przebywanie zwierząt w hotelu sejmowym" - napisano.

  Komentarze
  • Milosnik Psow
   17 maja, 06:16

   Tak jak by nie bylo wazniejszych spraw w tym kraju.Psow a raczej kundlow na Wiejskiej jest dostatek moscipanie. Ja jestem za opcja aby kazdy burek chodzil w kagancu, bo te lubia kasac swoich rodakow gnebic zusem i podatkami. Co do sprzatania to ten dom jest stajnia augiasza, minie jeszcze wiele pokolen zanim obywatele RP posprzataja i bedzie tam czysto.Z burkowym pozdrowieniem hau hau hau.

  • Nie
   18 maja, 10:28

   Ja nie popieram. Jedynie bym pozwoli psą dla niewidomych. Najpierw pies potem świnia czy kot.

  • UK
   18 maja, 21:15

   No to teraz pies merkel ma spokój. A co z obecnymi przestępcami posłami którzy dewastują cały system prawny , łamią konstytucję, nielagalnie tworzą stanowiska, przejmują telewizje Polaków wyłączając sygnal , wyrzucając dziennikarzy. Bijąc posłankę. Polityków działających wbrew interesom Polski i Polaków. Za to reprezentujących interesy niemiec. Ludzie obudźcie się

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2024
  GBP 5.1857 złEUR 4.3581 złUSD 4.0760 złCHF 4.5690 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama