Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Przed eurowyborami Facebook wzmacnia walkę z dezinformacją

Przed eurowyborami Facebook wzmacnia walkę z dezinformacją
Facebook otworzy całodobowe centrum operacyjne, w którym znajdą się m.in. analitycy danych i eksperci z dziedziny prawa. (Fot. Getty Images)
Przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego Facebookwzmocni kontrolę wiarygodności informacji na platformie (ang. fact-checking). Podejmie też współpracę w tym zakresie z niemiecką agencją informacyjną dpa - podała agencja Reutrera.
Reklama

W ramach zaplanowanych na wiosnę działań Facebook otworzy całodobowe centrum operacyjne, w którym znajdą się inżynierowie, analitycy danych, badacze oraz eksperci z dziedziny prawa. Centrum będzie także współpracować z zewnętrznymi organizacjami, by poprawić jakość informacji zamieszczanych na platformie społecznościowej koncernu.

Przedstawiciele firmy Marka Zuckerberga zapowiedzieli, że współpraca z agencją dpa będzie obejmowała przede wszystkim sprawdzanie wiarygodności treści w serwisie. Dpa będzie drugim podmiotem zewnętrznym oficjalnie współpracującym z Facebookiem w tej kwestii, obok organizacji pozarządowej Correctiv, która pomaga mu w oznaczaniu fałszywych informacji na platformie od stycznia 2017 roku.

Według Reutera, koncern zobowiązał się również do wyszkolenia ponad 100 tys. niemieckich studentów w zakresie umiejętności cyfrowych, a także zwalczania wykorzystywania płatnych modułów reklamowych platformy społecznościowej Facebooka do celów politycznych.

Reuters przypomina, że Niemcy od wielu miesięcy bardzo aktywnie walczą z mową nienawiści, a w ubiegłym roku uchwalono tam prawo zobowiązujace firmy technologiczne do usuwania wpisów zawierających mowę nienawiści, pod karą grzywny do 50 mln euro.

Według przedstawicielki Facebooka, Tessy Lyons, koncern w ciągu ostatnich dwóch lat dokonał postępu w zakresie walki z fałszywymi wiadomościami na platformie. Zapowiedziała, że liczba osób zatrudnianych przez firmę przy moderacji treści do końca roku na całym świecie wzrośnie do 30 tys. (z obecnych 20 tys.). 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.06.2019
  GBP 4.757 złEUR 4.264 złUSD 3.754 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama