Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Premiera filmu "Hurricane" o polskich pilotach w Londynie

Premiera filmu "Hurricane" o polskich pilotach w Londynie
Na pokazie filmowym pokazał się m.in. polski ambasador Arkady Rzegocki. (Fot. Twitter/@ArkadyRzegocki)
W kinie Vue na słynnym Leicester Square w centrum Londynu pokazano dziś brytyjskiej publiczności film Davida Blaira 'Hurricane' o polskich lotnikach walczących w Bitwie o Anglię. 'To uniwersalna historia, którą każdy powinien znać' - oceniali aktorzy.
Reklama

Brytyjsko-polska superprodukcja "Hurricane" (w Polsce pokazywana pod tytułem "303. Bitwa o Anglię") opowiada historię legendarnych lotników z Dywizjonu 303, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy o Anglię podczas II wojny światowej.

Wśród nich byli Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold "Tolo" Łokuciewski. Początkowa nieufność Brytyjczyków wobec Polaków, wraz z ich kolejnymi sukcesami w przestworzach, zamienia się w wielki podziw. Akcja filmu koncentruje się zwłaszcza na losach Zumbacha (Iwan Rheon), który z jednej strony był asem myśliwskim, a z drugiej niespokojnym duchem. Co ciekawe, miał obywatelstwo Szwajcarii.

W międzynarodowej obsadzie, obok Marcina Dorocińskiego (Urbanowicz), wystąpił również aktor znany z serialu "Gra o tron" - Iwan Rheon (Zumbach) oraz syn Mela Gibsona - Milo Gibson (John Kent), który grał też np. w "Przełęczy ocalonych". Za reżyserię odpowiadał David Blair - laureat nagród BAFTA i Emmy. Autorem zdjęć jest Piotr Śliskowski, który wcześniej pracował m.in. przy "Generale Nilu" i serialu "Czas honoru. Powstanie".

Film "303. Bitwa o Anglię" trafił na ekrany kin w Polsce 17 sierpnia. Kilka tygodni później premierę miał konkurencyjny projekt o podobnej tematyce - "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" - z Piotrem Adamczykiem i Maciejem Zakościelnym w głównych rolach. Obraz ten zrealizowano na podstawie książki Arkadego Fiedlera.

 

  Komentarze


  • Lukas
   5 września 2018, 14:26

   Mówiło sie ze film bedzie pokazywany w wielu kinach na terenie Londynu.
   Tymczasem ja znalazłem tylko dwa kina. Mieszkam na Ealingu a film bedzie pokazany tylko w Borehamwood.
   Czyli kompletnie po drugiej stronie Londynu.
   Ktoś cis wie wiecej ???

  • Collin
   5 września 2018, 18:04

   Od piątku będzie można obejrzeć na vod

  • Lukas
   5 września 2018, 20:55

   Na takie filmy naprawdę warto pójść do kina. Dlatego jak sie okaże ze film jest grany tylko w 2 kinach na terenie Londynu... bedzie to trochę żałosne. Tym bardziej ze jest to angielska produkcja.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.248 złUSD 3.787 złCHF 3.857 zł

  Sport


  Reklama