Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Premier May zapaliła światła na choince na Downing Street

Premier May zapaliła światła na choince na Downing Street
Sześciometrowa choinka została przywieziona do Londynu z rodzinnej szkółki leśnej w Gower w południowej Walii. (Fot. Getty Images)
Brytyjska premier Theresa May zapaliła wczoraj światła na choince stojącej przed jej siedzibą na Downing Street 10 w Londynie. W trakcie uroczystości szefowej rządu towarzyszył chór dziecięcy i zwycięzcy konkursu plastycznego na kartkę świąteczną.
Reklama

Sześciometrowa choinka została przywieziona do Londynu z rodzinnej szkółki leśnej w Gower w południowej Walii. Jej właściciel wygrał konkurs wśród 200 hodowców, którzy zabiegali o to, aby ich drzewko zajęło najbardziej prestiżowe miejsce w Wielkiej Brytanii.

Na schodach przed Downing Street premier May towarzyszył chór dziecięcy, który odśpiewał kolędy, m.in. "Cichą noc", a także laureaci konkursu na zaprojektowanie oficjalnej kartki świątecznej brytyjskiej premier.

Brytyjskie media podały, że szefowa rządu najprawdopodobniej spędzi święta w domu w swoim okręgu wyborczym w Maidenhead w południowej Anglii, a w pierwszy dzień świąt pójdzie do lokalnego kościoła w Sonning.

W zeszłym roku Theresa May po raz pierwszy jako premier Wielkiej Brytanii uroczyście włączyła światła na bożonarodzeniowym drzewku przed drzwiami Downing Street 10.

Zeszłoroczne drzewko przybyło do Londynu z miejscowości Dartmoor w hrabstwie Devon w południowo-wschodniej Anglii. Choinka pochodziła z prywatnej plantacji. Poza jedną, która pełni główną rolę przed budynkiem, brytyjski rząd zamówił jeszcze trzy. Druga stanęła w pokoju zwanym Pillared Room, los pozostałych dwóch nie jest znany.

Szefowej rządu towarzyszył chór dziecięcy i zwycięzcy konkursu plastycznego na kartkę świąteczną. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama