Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pracownicy Teda Bakera mają dość "przymusowego przytulania się"

Pracownicy Teda Bakera mają dość "przymusowego przytulania się"
Pracownicy Teda Bakera nie są zadowoleni ze sposobu ich traktowania. (Fot. Getty Images)
Pracownicy sieci sklepów Ted Baker domagają się zniesienia 'przymusowego przytulania się' w pracy. Tysiące osób podpisało już internetową petycję, aby zakazać praktyk. Zatrudnieni chcą też wprowadzenia lepszego sposobu zgłaszania przypadków nękania w pracy.
Reklama

Petycję na stronie Organise.org.uk podpisało już ponad 2 500 osób. Brytyjskie media informują, że w firmie zgłoszono 50 przypadków molestowania - wśród nich są także te od klientów.

Zarzuty dotyczą głównie 62-letniego Raya Kelvina, założyciela i dyrektora generalnego sieci sklepów odzieżowych. Chodzi między innymi o "seksualne komentarze”, "przymusowe przytulanie się" czy "głaskanie po szyi”.

Zatrudnieni w firmie Ted Baker domagają się zewnętrznej komórki, która rozpatrywałaby skargi dotyczące nękania i molestowania. "Dział kadr nic nie robi w tej sprawie” – można przeczytać w uzasadnieniu na stronie Organise.org.

Brytyjska marka otworzyła swój pierwszy sklep w Glasgow w 1988 roku i obecnie posiada 544 placówki na całym świecie.

W 2011 roku Kelvin został uhonorowany Orderem Imperium Brytyjskiego (CBE) w służbie branży odzieżowej. Według zestawienia gazety "The Sunday Times”, 62-latek ma majątek o wartości 522 milionów, co czyni go 244. najbogatszą osobą w Wielkiej Brytanii.

Po doniesieniach brytyjskich mediów na temat skarg personelu Teda Bakera na niewłaściwe zachowanie kierownictwa, akcje tej firmy spadły na giełdzie o 8% - informuje dziennik "The Financial Times”.

Kilka tysięcy osób podpisało petycję przeciwko niewłaściwemu traktowaniu pracowników w sieci sklepów Ted Baker.(Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  • Kojot
   4 grudnia 2018, 15:35

   Ja bym się chętnie do miłej koleżanki poprzytulał

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.05.2019
  GBP 4.927 złEUR 4.307 złUSD 3.854 złCHF 3.820 zł

  Sport


  Reklama