Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pracownicy Ryanaira karani za niewyrobienie normy sprzedaży

Pracownicy Ryanaira karani za niewyrobienie normy sprzedaży
Obsługa irlandzkiej linii lotniczej musi sprzedawać określoną liczbę produktów. (Fot. Facebook/@Ryanair)
Osiem zdrapek oraz butelkę perfum są zobowiązani sprzedawać każdego dnia pracownicy Ryanaira - w przeciwnym razie grozi im wezwanie 'na dywanik'. Taka informacja pojawiła się w notatce wydanej personelowi w marcu, a teraz ujawnionej w mediach.
Reklama

Pracownicy jednej z europejskich baz irlandzkich tanich linii lotniczych otrzymali od kierownictwa informacje o wymogu osiągnięcia konkretnych wyników sprzedaży losów i kosmetyków.

"Jeżeli nazwisko tego samego członka załogi będzie pojawiało się na liście nie wyrabiających normy, będzie on zmuszony spotkać się z supervisorem i podjęte zostaną dodatkowe kroki. Sprzedaż będzie dokładnie monitorowana i każdy, kto nie wykona dziennej normy, będzie musiał wytłumaczyć, dlaczego tak się stało" - brzmiała informacja, której treść przytoczył dziennik „Irish Times”.

Wspomniane normy sprzedaży obejmują między innymi 1 flakon perfum, 1 zestaw dań oraz 1 porcję świeżego jedzenia.

Rzecznik Ryanaira nie skomentował służbowej notatki, ale odniósł się do kwestii sprzedaży.

"Załoga jest zachęcana do sprzedawania na pokładzie dodatkowych produktów i jest wynagradzana za dobre wyniki. Bezpieczeństwo naszych klientów, ludzi i maszyn zawsze jest stawiane na pierwszym miejscu, przed sprzedażą" - zapewnił.

Zdrapki Ryanaira, sprzedawane po €2, już wcześniej wywołały sporo kontrowersji. Chodzi o system wygrywania nagród. Losy dają nabywcom szansę wygrania raz do roku €1 mln. Okazuje się jednak, że zwycięstwo nie jest automatyczne – w losowaniu bierze udział 125 kopert, z których tylko jedna zawiera €1 mln, a reszta po €50 tys. W 2016 roku mieszkaniec Wielkiej Brytanii wylosował właśnie €50 tys.

Według rzecznika Ryanaira, do tej pory ani razu nie padła główna wygrana. W ciągu ostatnich 5 lat firma przeznaczyła na cele charytatywne ze zdrapek €2 mln.

 

  Komentarze


  • Prawdziwy Polak
   11 sierpnia 2017, 14:07

   Ma być tanio a nie jakieś tam rarytasy ewentualnie puszka coli i dolewka pod siedzeniem aby było tanio!!!!!

  • Arbuz 777
   11 sierpnia 2017, 18:08

   Zenada zarzad ryanaira nadaje sie bica po ryjach zreszta nie oni jedyni

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.07.2018
  GBP 4.890 złEUR 4.330 złUSD 3.724 złCHF 3.712 zł

  Sport


  Reklama