Porażka Barcelony w towarzyskim meczu z Fiorentiną

Katalończycy przegrali z Florentiną (Fot. Getty Images)
Piłkarze Barcelony przegrali z Fiorentiną 1:2 (1:2) w towarzyskim meczu, który odbył się we Florencji. Wynik został ustalony już na początku spotkania. Jedyną bramkę dla Katalończyków zdobył Urugwajczyk Luis Suarez, a obie dla gospodarzy - Federico Bernardeschi.

To był ostatni występ mistrzów Hiszpanii w ramach rozgrywanego na kilku kontynentach turnieju International Champions Cup. Wcześniej pokonali Los Angeles Galaxy 2:1, przegrali z Manchesterem United 1:3 i w rzutach karnych z Chelsea Londyn 2-4 (po 90 minutach było 2:2).

Wczoraj bramki dla Fiorentiny padły po strzałach w 4. i 12. minucie 21-letniego Bernardeschiego (niedawno przedłużył kontrakt z klubem do 2019 roku), a rozmiary porażki zmniejszył w 17. min. Suarez.

Podobnie jak w poprzednich sparingach w zespole Barcelony zabrakło Argentyńczyka Lionela Messiego i Brazylijczyka Neymara.

11 sierpnia Katalończycy, triumfatorzy Ligi Mistrzów w sezonie 2014/15, zagrają w Tbilisi o Superpuchar UEFA ze zwycięzcą Ligi Europejskiej Sevillą, drużyną Grzegorza Krychowiaka.