Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polskie dziecko nie trafi do ojca w Wielkiej Brytanii

Polskie dziecko nie trafi do ojca w Wielkiej Brytanii
W ocenie prokuratora powrót dziecka do Wielkiej Brytanii naraziłby je na szkodę fizyczną i psychiczną. (Fot. Thinkstock)
Sąd Rejonowy w Gliwicach, podzielając stanowisko prokuratora, oddalił wniosek obywatela Wielkiej Brytanii o wydanie mu małoletniej córki w trybie konwencji dotyczącej cywilnych aspektów uprowadzenia dziecka za granicę.
Reklama

Prokurator argumentował, że dziecko nie może zostać wydane ojcu zamieszkałemu w Anglii zgodnie z jego wnioskiem, bo byłoby to sprzeczne z dobrem dziecka. Sąd w całości uwzględnił te argumenty.

Prokurator przystąpił do sprawy prowadzonej na wniosek brytyjskiego obywatela, który domagał się wydania jego małoletniej córki.

W ocenie prokuratora powrót dziecka do Wielkiej Brytanii naraziłby je na szkodę fizyczną i psychiczną. Departament Postępowania Sądowego Prokuratury Krajowej zwrócił się w tej sprawie do prokuratora okręgowego w Gliwicach o podjęcie decyzji w zakresie objęcia zwierzchnim nadzorem służbowym sprawy udziału prokuratora w postępowaniu sądowym o wydanie dziecka.

Wcześniej do Prokuratury Krajowej z prośbą o podjęcie działań w tej sprawie zwrócił się wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Z korespondencji przekazanej mu przez matkę małoletniej dziewczynki wynikało, że zachowania ojca w czasie, w którym wspólnie zamieszkiwali na terenie Wielkiej Brytanii, nosiły znamiona przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. Pokrzywdzoną miała być jego małoletnia córka.

Prokuratura Rejonowa Gliwice – Zachód w Gliwicach, do której wpłynęło zawiadomienie matki dziewczynki, prowadzi także śledztwo dotyczące zdarzeń zaistniałych na terenie Wielkiej Brytanii na szkodę małoletniej dziewczynki. Prokurator wyjaśnia, czy doszło do popełnienia przestępstwa seksualnego wykorzystania małoletniego poniżej 15. roku życia, seksualnego wykorzystania bezradności i kazirodztwa.

Postępowanie jest w toku. 

 

  Komentarze


  • Willys
   13 stycznia, 17:36

   Bardzo dobrze.Rozsadna decyzja sadu

  • Byd
   14 stycznia, 10:39

   To nie jest pierwsza kobieta ktora oskarza bylego faceta o molestowanie dziecka tylko po to wygrac sprawe. Sad automatycznie powinien ja oskarzyc o nie powiadomienie i zatajeniu przestepstwa prokuratury odrazu po zaistnialej sytuacji mysle ze odrazu by zmienila zdanie . I do tego cala 3 powina przejsc badanie wajografem a nie opierac sie tylo na jej zeznaniach

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama