Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polska rodzina zginęła na Islandii

Polska rodzina zginęła na Islandii
Polacy są na Islandii największą grupą imigrantów. Jest ich 11 988, czyli 37,7 procent wszystkich przyjezdnych. (Fot. Thinkstock)
Polskie małżeństwo i ich pięcioletnie dziecko nie żyją po tym, jak samochód, którym jechali wpadł do morza. Do tragicznego wypadku doszło w piątek w przystani promowej w Árskógarsandur w północnej części Islandii.
Reklama

Nasi rodacy mieszkający na wyspie Hrísey przygotowywali się do przeprawy promowej, ich samochód stoczył się do morza. Islandczykom nie udało się uratować Polaków – poinformował serwis Grapevine.is.

Na miejscu zginęła para wraz w 5-letnią córeczką. Ich drugie dziecko – niespełna 2-letnia dziewczynka – było w tym czasie z opiekunką w domu na wyspie. Dzieckiem zajmują się teraz krewni.

Para Polaków mieszkała na Islandii od 10 lat. Mężczyzna miał 35 lat i pochodził z Łomży. Kobieta, która niebawem miała skończyć 30 lat, była z Gdańska - podaje portal Wirtualna Polska.

Okoliczności tego tragicznego zdarzenia wyjaśnia policja.

Tymczasem krewni tragicznie zmarłej rodziny rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na opłacenie wszystkich formalności i sprowadzenie ciał bliskich do Polski. Wsparcia można udzielać poprzez stronę gofundme.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.293 złUSD 3.668 złCHF 3.800 zł

  Sport


  Reklama