Polscy tenisiści w Madrycie: Linette odpadła, Zieliński awansował

Linette żegna się z Madrytem... (Fot. Getty Images)
Magda Linette odpadła w trzeciej rundzie (1/16 finału) turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. Tymczasem Jan Zieliński i Monakijczyk Hugo Nys awansowali do 1/8 finału turnieju ATP ((pula nagród 7,7 mln euro).

Linette przegrała z obchodzącą w sobotę 16. urodziny Rosjanką Marią Andriejewą 3:6, 3:6. Rozstawiona z numerem 17. 31-letnia poznanianka w każdym secie była gorsza od rywalki o jedno przełamanie. Mecz trwał 98 minut.

Pochodząca z Krasnojarska Andriejewa, która zajmuje 194. miejsce w światowym rankingu, występuje w Madrycie dzięki "dzikiej karcie". Zawdzięcza ją m.in. świetnej postawie w tegorocznych turniejach ITF na "mączce", w których ma bilans 15-0.

To dopiero drugi start w imprezie rangi WTA, w zeszłym roku przegrała pierwsze spotkanie w Monastyrze. W stolicy Hiszpanii Rosjanka spisuje się jednak rewelacyjnie.

W pierwszej rundzie pokonała finalistkę US Open 2021 - Kanadyjkę Leylah Fernandez 6:3, 6:4, zostając trzecią najmłodszą zawodniczką, która odniosła zwycięstwo w głównej drabince imprezy WTA 1000, po Amerykankach Coco Gauff i CiCi Bellis. Z kolei w drugiej rundzie wygrała z rozstawioną z "13" Brazylijką Beatriz Haddad Maią 7:6 (8-6), 6:3.

O ćwierćfinał Andriejewa (na zdj.) powalczy z wiceliderką klasyfikacji tenisistek Białorusinką Aryną Sabalenką. (Fot. Getty Images)

Dzisiaj w trzeciej rundzie rywalizować będzie Iga Świątek. Liderka listy światowej spotka się z Amerykanką Bernardą Perą (nr 28.).

Z kolei Jan Zieliński i Monakijczyk Hugo Nys awansowali do 1/8 finału, pokonując Austriaków Lucasa Miedlera i Alexandra Erlera 6:1, 6:4.

Kolejnymi rywalami Zielińskiego i Nysa będą rozstawieni z "ósemką" Meksykanin Santiago Gonzalez i Francuz Edouard Roger-Vasselin.

W deblu w Madrycie rywalizował też Hubert Hurkacz, w parze z Amerykaninem Benem Sheltonem, ale ten duet odpadł w 1. rundzie.

Najlepszy polski tenisista występuje również w singlu - awansował do trzeciej rundy, w której zmierzy się z Chorwatem Borną Coricem.