Polki awansowały na drugą pozycję PŚ w żeglarstwie

Agnieszka Skrzypulec (z prawej) i Jolanta Ogar. (Fot. Zeglarski.info/screenshot)
Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar (SEJK Pogoń Szczecin/UKŻ Wiking Toruń) awansowały na drugie miejsce w klasie 470 w regatach żeglarskiego Pucharu Świata klas olimpijskich w japońskiej Enoshimie.

Polki wygrały dzisiaj pierwszy wyścig, w następnym przypłynęły ósme i awansowały w klasyfikacji generalnej z pozycji szóstej na drugą. Nowymi liderkami zostały Holenderki Afrodite Zegers i Anneloes Van Veen (miejsca 6. i 2.), do których Polki tracą tyko trzy punkty.

Na czwartej pozycji po dwóch dniach w klasie 49er plasują się Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk). Środa nie była dla nich do końca udana, zajęli miejsca siedemnaste, piąte oraz dwudzieste trzecie. W efekcie spadli z pozycji drugiej na czwartą. Prowadzenie objęli James Peters i Fynn Sterritt z Wielkiej Brytanii (miejsca 1., 7. i 8.).

W klasie deskowej RS:X czwarty jest także Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń). Był dziewiąty, piąty oraz pierwszy, w ostatnim wyścigu dnia pokonał aktualnego mistrza oraz wicemistrza świata, Holendrów Doriana Van Rijsselberghe (miejsca 7., 2. i 2.) i Kirana Badloe (miejsca 2., 4. i 11.). Ten drugi awansował na pierwszą pozycję w całych regatach. Furmański traci tylko jeden punkt do trzeciego zawodnika.

"W pierwszym wyścigu miałem trochę słabszy start, ale później zrobiłem dobry zwrot i udało mi się dopłynąć na dziewiątym miejscu. Z kolei podczas drugiego już od początku płynąłem w czołówce i zająłem w nim piąte miejsce, chociaż miałem szansę na wygraną. Natomiast w trzecim wyciągnąłem wnioski z dwóch poprzednich wyścigów i po świetnym starcie już na pierwszej boi byłem liderem, a później utrzymałem prowadzenie aż do mety" - podsumował drugi dzień rywalizacji Furmański.

Dzisiaj na akwenie najbliższych igrzysk ponownie panowały świetne warunki żeglarskie, co pozwoliło na przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych wyścigów.

Regaty potrwają do niedzieli 16 września.