Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polak na wózku w brytyjskiej premierze "Fairy Tales"

Polak na wózku w brytyjskiej premierze "Fairy Tales"
Paweł Karpiński jest mistrzem tańców latynoamerykańskiech na wózku. (Fot. Stephen Wright)
27 czerwca 2019 r. w Lilian Baylis Studio odbędzie się brytyjska premiera najnowszego programu w wykonaniu artystów Step Change Studios, pt. 'Fairy Tales'. Wśród wykonawców jest Polak - Paweł Karpiński, mistrz tańców latynoamerykańskiech na wózku.
Reklama

Studio taneczne Step Change Studios powstało w 2017 roku. Założyciel, Rashmi Becker stworzył grupę, umożliwiającą taniec osobom z problemami fizycznymi lub upośledzeniami psychicznymi. W ciągu zaledwie dwóch lat na parkiecie zaistniało dzięki tej inicjatywie prawie 2 000 uzdolnionych niepełnosprawnych artystów z różnych środowisk: szkół, szpitali czy domów opieki.

„Fairy Tales" jest interpretacją uniwersalnych tematów opowieści z dzieciństwa. Jednocześnie produkcja kwestionuje granice tańca i tancerza. W programie znajdą się między innymi numery solowe, duety oraz grupowe układy taneczne.

Lauren Russell z Leicester - wystąpi w Fairy Tales. (Fot. Stephen Wright)

„W zeszłym roku miałem zaszczyt zaprezentować po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii pokaz zainspirowany profesjonalnymi konkursami tańca towarzyskiego. Chciałem stworzyć platformę dla talentów i rzucić wyzwanie ustalonym pojęciom tych konkursów. Reakcja publiczności i entuzjazm dla idei dały mi bodziec do pracy w tym kierunku. W produkcji weźmie udział 20 artystów, którzy zaprezentują dynamiczny, urzekający taniec" -opowiada założyciel Step Change Studios i producent „Fairy Tales" - Rashmi Becker.

Jednym z tancerzy będzie polski mistrz tańca latynoamerykańskiego na wózku - Paweł Karpiński. Oprócz niego zadedebiutuje w zespole Ian Banham - choreograf takich przebojów West Endu, jak „Dirty Dancing", a także krajowych i międzynarodowych programów telewizyjnych „Dancing with the Stars".

Artyści tancerze ze Step Change Studios. (Fot. Stephen Wright)

Wystąpi także profesjonalna niesłysząca tancerka Natasha Julien z Manchesteru, która niedawno koncertowała w Wielkiej Brytanii z muzyczną produkcją „Tommy by Ramps on the Moon"; Andrew Self, początkujący tancerz z zespołem Downa, pasjonujący się tańcem towarzyskim; Romano Solano - wszechstronnie utalentowana tancerka pochodząca z Włoch, którą Rashmi odkrył w Nowym Jorku oraz Lauren Russell - obiecująca tancerka na wózku z Leicester.

Choreografami przedstawienia są Ivana Ostrowski i Anna Alvarez.

Po programie odbędzie się dyskusja z obsadą „Fairy Tales".

Step Change Studios otrzymało inauguracyjną nagrodę One Dance UK za innowację w 2018 r. oraz East London Dance Enterprise Ideas Fund w 2017 r. Wsparcia dla studio udziela Arts Council England i Sadler’s Wells.

Premiera: Czwartek, 27 czerwca 2019, Lilian Baylis Studio, 183 Rosebery Ave, Clerkenwell, London EC1R 4TJ.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.09.2019
  GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama