Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polak, który zaatakował rodaka toporkiem, uniknął więzienia

Polak, który zaatakował rodaka toporkiem, uniknął więzienia
Polak został skazany na 2 lata w zawieszeniu. (Fot. Thinkstock)
Na 2 lata w zawieszeniu został skazany Polak, który zaatakował współlokatora podczas wspólnego oglądania meczu. Jacek Szóstakowski uderzył rodaka w tył głowy drewnianym toporkiem.
Reklama

Sprawa sięga listopada 2016 roku. W Ardee (hrabstwo Louth) przed telewizorem do oglądania meczu zasiadło 3 mieszkających razem Polaków. Według “The Irish Independent”, dwaj z nich mieli ze sobą na pieńku.

“Tego wieczora ofiara poczuła się szczególnie pokrzywdzona przez to, że Szóstakowski nie podał mu ręki na przywitanie. Po około 20 minutach wspólnego oglądania Polak poczuł, jak coś uderza go w tył głowy. Kiedy się odwrócił, zobaczył, że napastnik trzyma w ręku drewniany toporek i tarczę. Narzędzia te, jak się okazało, wykonał on sam, do inscenizacji uzbrojenia wikingów” - donosi dziennik.

Polak otrzymał 3 ciosy, zanim razem z kolegą udało mu się rozbroić atakującego.

Ofiara napadu została zabrana do szpitala, gdzie zaszyto mu ranę głowy. W sądzie zeznał, że rodak nigdy go nie przeprosił za napaść.

Gardzistka Lisa McEntee, która aresztowała 29-latka, zeznała w sądzie, że był on w tym czasie pijany i pobudzony.

“Polak zeznał przez tłumacza, że już jako nastolatek cierpiał na depresję. Miał też problemy z alkoholem, jednak od czasu ataku nie pije. Podjął terapię leczenia uzależnień oraz uczęszcza na mityngi AA” - kontynuuje “II”.

Zeznania potwierdził ojciec Szóstakowskiego, który razem z nim pracuje i mieszka, a także pracodawca.

Sędzia określił napaść jako niesprowokowany, agresywny i złośliwy atak. Polak, który przyjechał do Irlandii z Poznania, został skazany na 2 lata więzienia w zawieszeniu oraz €1,5 tys. odszkodowania ofierze. 

 

  Komentarze


  • Szkoda
   6 lutego, 09:30

   Szkoda że bandziora nie zamknęli!! Swoje frustracje trzeba wyladować np.na silowni a nie atakiem na czlowieka.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama