Menu

Pogoda na Wielkanoc: W UK cieplej niż na Korfu i Majorce

Pogoda na Wielkanoc: W UK cieplej niż na Korfu i Majorce
Najcieplej w nadchodzący weekend ma być w Londynie. (Fot. Getty Images)
Jeśli sprawdzą się wielkanocne prognozy meteorologów, to w Wielkiej Brytanii będzie cieplej niż w St Tropez na południu Francji czy na greckiej wyspie Korfu - informuje 'Yahoo UK'.
Reklama

Według ekspertów z Met Office, temperatury będą rosły przez cały tydzień, aby "mieszkańcy całego kraju cieszyli się suchym, słonecznym i ciepłym weekendem świątecznym".

Najpiękniejsza pogoda i najwyższe temperatury spodziewane są w Londynie i na południowym wschodzie Wysp - tam słupki rtęci pokażą nawet 22-23 st. Celsjusza.

Na Majorce będzie pochmurno i spadnie deszcz. (Fot. Getty Images)

Powodów do narzekań nie będą mieli też mieszkańcy Irlandii Północnej i walijskiego Cardiff, gdzie ma być 21 kresek. Tylko o jeden stopień mniej będzie w Glasgow i Aberdeen. Warto zaznaczyć, że średnia temperatura w Wielkiej Brytanii dla tej pory roku wynosi 11,5 st. Celsjusza.

Słupki rtęci przekroczą 20 st. w sobotę i niedzielę, przy czym - jak zaznacza Simon Partridge z Met Office - już Wielki Piątek będzie przyjemny i słoneczny.

Takie prognozy oznaczają, że na Wyspach będzie cieplej niż na greckiej wyspie Korfu, w Bodrum na południu Turcji czy na hiszpańskiej Majorce, gdzie na sobotę i niedzielę przewidywane są chmury oraz deszcz.

Rekord ciepła w UK w weekend wielkanocny, który wynosi 27,8 st., po raz pierwszy zarejestrowano w 1949 roku w londyńskim Heathrow oraz w Mildenhall (hr. Suffolk), a następnie w Wisley (hr. Surrey) w 2011 roku.

  Komentarze
  • Piotr
   15 kwietnia, 15:16

   Szkockie Cardiff? Pani Agato C - wstyd

  • Walia
   15 kwietnia, 15:30

   szkockiego Cardiff ? geografia sie klania

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.11.2019
  GBP 5.014 złEUR 4.295 złUSD 3.874 złCHF 3.911 zł

  Sport


  Reklama