Pierwszy gol Błaszczykowskiego, wygrana Fiorentiny

Jakub Błaszczykowski zdobył gola dla Fiorentiny (Fot. Getty Images)
Wypożyczony do Fiorentiny Jakub Błaszczykowski w meczu 5. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej z Bologną strzelił swoją pierwszą bramkę dla włoskiego zespołu. Jego drużyna wygrała na własnym boisku 2:0.

Po dośrodkowaniu w 71. minucie jeden z graczy gospodarzy przedłużył podanie głową, a do piłki dopadł Błaszczykowski i z kilku metrów wpakował piłkę do bramki.

Pomocnik reprezentacji Polski po raz pierwszy zagrał w podstawowym składzie włoskiego zespołu w Serie A. W niedzielę nie znalazł się w kadrze meczowej w rywalizacji z Carpi z powodu kontuzji barku. W 82. minucie środowego spotkania drugą bramkę dla Fiorentiny zdobył Chorwat Nikola Kalinic.

Dzięki temu zwycięstwu Fiorentina z dorobkiem 12 punktów awansowała na drugie miejsce w tabeli. Do prowadzącego Interu, który z kolei pokonał u siebie Veronę 1:0, traci trzy oczka. Z ławki rezerwowych gości mecz ten oglądał wypożyczony z Sampdorii Paweł Wszołek.

Cały mecz w barwach Torino rozegrał Kamil Glik. Jednak jego zespół przegrał na wyjeździe z Chievo Werona 0:1. Z kolei Carpi bez kontuzjowanego Kamila Wilczka bezbramkowo zremisowało u siebie z SSC Napoli.

W kadrze meczowej Romy nie znalazł się kontuzjowany Wojciech Szczęsny, a jego zespół przegrał na wyjeździe z Sampdorią 1:2.