Pierwszy gol Bale'a po powrocie. Tottenham wiceliderem

Bale: "Staram się na wszelkie sposoby pomagać drużynie i dziś miałem to szczęście, że zdobyłem gola". (Fot. Getty Images)
Piłkarze Tottenhamu Hotspur pokonali wczoraj u siebie Brighton & Hove Albion 2:1 w meczu 7. kolejki Premier League i awansowali na drugie miejsce w tabeli. Zwycięstwo 'Kogutom' dał Gareth Bale, który zdobył swoją pierwszą bramkę od powrotu do londyńskiej ekipy z Realu Madryt.

Walijczyk został wprowadzony na boisko w 70. minucie, a trzy minuty później popisał się celną główką.

"To wspaniałe uczucie. Staram się na wszelkie sposoby pomagać drużynie i dziś miałem to szczęście, że zdobyłem gola. Zawsze mówi się o indywidualnych wyczynach, ale najważniejsza jest praca zespołowa" - przyznał Bale.

W 13. minucie prowadzenie gospodarzom dał Harry Kane, który wykorzystał rzut karny. Brighton niespodziewanie wyrównał w 56., kiedy na listę strzelców wpisał się Tariq Lamptey.

Londyńczycy do prowadzącego w tabeli Liverpoolu tracą dwa punkty. Obrońcy tytułu już w sobotę pokonali u siebie West Ham United Łukasza Fabiańskiego 2:1.

Tottenham Hotspur najpopularniejszym zagranicznym klubem w Korei Płd.