Menu

Pięcioro Polaków w finale Sony World Photography Awards 2019

Pięcioro Polaków w finale Sony World Photography Awards 2019
Zdjęcie autorstwa Piotra Cyganika znalazło się w finale Sony World Photography Awards 2019. (Fot. World Photo Organisation)
Sony World Photography Awards 2019 wyłoniło finalistów w konkursie otwartym oraz młodzieżowym. Wśród nich znalazło się pięcioro Polaków. Do konkursu zgłoszono łącznie 326 997 prac ze 195 krajów.
Reklama

W kategorii ”Portret” w finale znalazła się praca Olgi Urbanek. Polka mieszkająca na Islandii zaprezentowała zdjęcie swojej przyjaciółki i współlokatorki – Anny.

Do finału kategorii ”Ruch” dostali się: Marlena Kurowska-Jankowiak za zdjęcie swojej córki. Nauczycielka z Leszka na zdjęciu "Mała czarodziejka" uchwyciła swoją córeczkę, która pierwszy raz pluska się w kałuży. Z kolei Piotr Cyganik zaprezentował kadr ze Święta Policji.  

Rodzinny portret młodego dżokeja z jego ojcem w Mongolii autorstwa Tomka Kozłowskiego. (Fot. World Photo Organisation)

Patryk Kuleta jest autorem fotografii "Gneisenau", zakwalifikowanej do finału w kategorii "Kreatywność”. Artysta zestawił cyfrowe kolaże z malarstwem abstrakcyjnym. Kuleta ukazuje Stocznię Cesarską z  rodzinnego Gdańska.

Finalista kategorii "Kultura” Tomek Kozłowski uchwycił klimat festiwalu Naadam w Mongolii. Portret rodzinny ukazuje ojca z synem na koniu.

Wszystkie finałowe zdjęcia Polaków znajdą się na wystawie Sony World Photography Awards 2019 w Somerset House w Londynie. Wystawa będzie następnie prezentowana na całym świecie oraz w formie albumu.

Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się 17 kwietnia.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.10.2019
  GBP 4.946 złEUR 4.285 złUSD 3.864 złCHF 3.890 zł

  Sport


  Reklama