PŚ w skokach: Dzisiaj ostatni akord w Willingen

Kamil Stoch jest na razie drugi... (Fot. Getty Images)
Wyniki dwóch serii dzisiejszego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich zadecydują, który z zawodników zwycięży w drugiej edycji Willingen Five i zdobędzie główną nagrodę - czek na 25 tysięcy euro. Rok temu triumfował Kamil Stoch.

W tym roku liderem po trzech piątych turnieju jest Karl Geiger, który zwyciężył wczoraj. Tego dnia Niemiec oddał najdłuższy skok - 150,5, tylko o półtora metra krócej od rekordu skoczni należącego do Fina Janne Ahonena. Ten wynoszący 152 m został ustanowiony w 2005 roku po modernizacji obiektu, wcześniej przez cztery lata wynosił 151,5 m i należał do Adama Małysza.

Reprezentant gospodarzy o 1,9 pkt wyprzedza prowadzącego w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Japończyka Ryoyu Kobayashiego. Trzeci jest Piotr Żyła ze stratą 6,4 pkt, a czwarty Stoch, który do lidera traci 10,1 pkt.

Geiger w sobotę po raz drugi w karierze triumfował w konkursie Pucharu Świata, a Stoch, który był drugi, po raz 66. stanął na podium zawodów tego cyklu.

Po weekendzie w Willingen skoczkowie nie będą mieć dużo czasu na odpoczynek, bowiem już w sobotę czeka ich pierwsze starcie o medale mistrzostw świata.

Dzisiejszy konkurs rozpocznie się o godz. 15:15 lokalnego czasu (14:15 czasu GMT). Prognoza pogody jest zbliżona do sobotniej, temperatura powietrza dojdzie do 10 stopni Celsjusza i nie powinno mocno wiać.