Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Oto najbardziej stresujące zawody w UK

Oto najbardziej stresujące zawody w UK
Które miejsca pracy są najbardziej stresujące? (Fot. Getty Images)
Nauczyciel i pielęgniarka to oficjalnie najbardziej stresogenne zawody w Wielkiej Brytanii - wynika z najświeższego badania rządowego HSE. Szacuje się, że ponad połowa wszystkich chorobowych brana jest z powodu napięć wywołanych właśnie przez pracę.
Reklama

Według raportu, na depresję, stany lękowe i napięcia w związku z wykonywaną profesją najbardziej narażone są kobiety. Uskarża się na nie 1,8 tys. na 100 tys. kobiet, w porównaniu do 1,1 tys. mężczyzn.

Z danych HSE wynika również, że na przełomie 2016 i 2017 roku z powodu tych dolegliwości pracownicy spędzali w domu 12,5 mln dni roboczych. Najczęściej były to osoby zatrudnione w szkolnictwie, służbie zdrowia i administracji publicznej.

Według ankiety, która co kwartał wysyłana jest do około 37 tys. gospodarstw domowych, najczęstszymi przyczynami stresu w pracy jest przeciążenie obowiązkami, odpowiedzialnością oraz brak wsparcia u kierownictwa. Inne czynniki to zmiany organizacyjne w firmie, przemoc i lęk przed zwolnieniem.

Te same badania ujawniły, że równie niekorzystna dla zdrowia psychicznego może być praca na stanowiskach administracyjnych. W fatalnej sytuacji są także wysoko wykwalifikowani handlowcy.

Z uwagi na fakt, że spora część stresogennych miejsc pracy to przedsiębiorstwa państwowe, HSE wezwało władze do zmian w polityce zarządzania ludźmi. 

 

  Komentarze


  • Majster bez wąsa
   9 listopada 2017, 18:22

   robota to głupota,picie to jest życie

  • Ben
   10 listopada 2017, 09:59

   A oto slowo moje dla Was drodzy rodacy:Miej wyje.... a bedzie Ci dane

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.09.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.309 złUSD 3.662 złCHF 3.818 zł

  Sport


  Reklama