Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nowe monety 50-pensowe z postaciami z bajek Beatrix Potter

Nowe monety 50-pensowe z postaciami z bajek Beatrix Potter
Najnowsze 50-pensówki z postaciami z książek Beatrix Potter. (Fot. Facebook/The Royal Mint
Królewska Mennica Brytyjska wprowadziła do obiegu 50-pensową monetę z wizerunkiem najpopularniejszych postaci z książek słynnej angielskiej pisarki Beatrix Potter. Numizmatyczne okazy są od dzisiaj do kupienia na stronie mennicy.
Reklama

Na nowych monetach upamiętniających twórczość angielskiej pisarki pojawią się postacie z jej bajek: Piotruś Królik, Pani Tycia Myszka i królik Flopcia oraz myszka z opowieści "Krawiec z Glouster”.

50-pensówki są kolorowe i właśnie weszły do obiegu – informuje BBC.

Zapowiadane monety dołączą do kolekcji zapoczątkowanej w 2016 roku z okazji 150. rocznicy urodzin Beatrix Potter. W sumie w obiegu znajdą się numizmatyczne okazy upamiętniająca samą autorkę, a także portrety najbardziej znanych z jej postaci. Za projekt odpowiedzialna jest Emma Noble.

Najnowsze monety 50-pensowe kolekcjonerzy mogą kupić za 60 funtów na stronie The Royal Mint.

Beatrix Potter była brytyjską pisarką i ilustratorką książek dla dzieci. Międzynarodową sławę autorce przyniosły stworzone przez nią postacie antropomorficznych zwierząt, które stały się głównymi, tytułowymi bohaterami między innymi takich jej opowiastek dla najmłodszych czytelników jak "Piotruś Królik” czy "Pani Tycia Myszka”.

Autorka przyszła na świat jako Helen Beatrix Potter 28 lipca 1866 roku w Londynie. W Wielkiej Brytanii mówi się o niej jako literackim objawieniu początku XX wieku.

O Beatrix Potter nakręcono film "Miss Potter "w reżyserii Chrisa Noonana. Główną bohaterkę gra w nim Renée Zellweger. Na ekrany kin wszedł w 2006 roku. Istnieje również stowarzyszenie fanek i fanów Beatrix Potter – The Beatrix Potter Society.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama