Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Norweskie MSZ żąda opuszczenia kraju przez polskiego konsula

Norweskie MSZ żąda opuszczenia kraju przez polskiego konsula
Konsul ma 3 tygodnie na opuszczenie Norwegii... (Fot. oslo.msz.gov.pl)
Norweskie MSZ poinformowało dzisiaj, że podjęło decyzję o wydaleniu z Norwegii polskiego konsula Sławomira Kowalskiego. Polski dyplomata znany jest z walki z urzędem Barnevernet o prawa polskich dzieci.
Reklama

"Możemy potwierdzić, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało Polskę do odwołania tego konsula" - wyjaśniła agencji NTB rzeczniczka norweskiego MSZ Ane Haavardsdatter Lunde.

Według rzeczniczki norweskiego MSZ, "przyczyną decyzji o wydaleniu jest niezgodna z rolą dyplomaty działalność konsula w kilku sprawach konsularnych, w tym jego niewłaściwe zachowanie wobec funkcjonariuszy publicznych".

Polski dyplomata ma trzy tygodnie na opuszczenie Norwegii.

Sławomir Kowalski, który jest kierownikiem wydziału konsularnego w ambasadzie RP w Oslo, udzielił pomocy 150 polskim rodzinom w związku ze sprawami o odebranie dzieci przez norweskie Barnevernet, czyli norweski ośrodek zajmujący się ochroną praw dzieci.

W 2016 roku Kowalski został "Konsulem Roku" w konkursie organizowanym przez polskie MSZ "za adekwatne działania i umiejętną współpracę ze stroną norweską w sprawach małoletnich obywateli polskich, znajdujących się pod opieką miejscowych służb socjalnych". 

 

  Komentarze


  • Rezydent
   21 stycznia, 19:22

   Czyli według władz Norweskich nie wolno przedstawicielom władz dyplomatycznych pomagać swoim obywatelom?! To jakiś kolejny absurd.
   Szacunek dla Sławomira Kowalskiego. Takich jak on powinno być więcej.
   Trzeba zwalczać przejawy jawnego łamania praw ludzkich szczególnie gdy są prawem, prawem pozbawionym jakichkolwiek zasad moralnych a tylko bezmyślnym prawem. Hitler też prawem eksterminował żydów. Nie wszystko co jest prawem jest moralne jak i nie wszystko co nie jest prawem jest niemoralne.

  • Gość
   21 stycznia, 19:25

   jak mają nie traktować Polski jak śmiecie skoro sami siebie tak traktujemy?

  • Raze
   21 stycznia, 20:29

   Wygląda na to, że jest to jedyny polski dyplomata, któremu zależy na polskich obywatelach.
   Reszta "dyplomatów" to pasożyty i dorobkiewicze dbające tylko o własną kasę. Jak już coś zrobią to tylko gdy im się to opłaca i nic na tym nie stracą. Nawet kaczor kurdupel gardzi Polakami z całą polityczną sferą wprost i bez ogródek. Wiadomo też ogólnie, że Norwegia ma posrane prawo rodzinne. Dlatego skoro ktoś ma odwagę postawić się, nie boi się, to jest groźny. To trzeba się go pozbyć.

  • Gość2
   21 stycznia, 20:54

   w sumie to Gość ma racje...

  • Rosa
   21 stycznia, 22:58

   Norwegia to taka sama zaraza jak Niemcy z ich Jugenmtami !!! Lewacka poprawność polityczna i rasowa pozwala na dyskryminowanie rodzin wg.chorego prawa.Sama liczba -150 interwencji tego konsula świadczy o skali bezprawia w tym kraju.Kiedyś w polskiej tv były programy o "odbijaniu" polskich dzieci z łap tej organizacji.Niejeden thriller to bajka w porównaniu z tymi akcjami w realu.Natomiast ktoś zasugerował,że nie podejmują takich akcji w przypadku dzieci islamistów.To jest wręcz zabronione ponieważ norweski rząd jest tolerancyjny i akceptuje szariat oraz istnienie równoległego prawa islamskiego

  • Brawo!
   21 stycznia, 23:13

   Okurde. Trzaby na wiejskiej jakiś ruch wykonać. Oni nam z liścia to my im wątroba nery żołądek szczena i z pół obrotu nos. Dobra robota Panie Konsulu. Szacunek

  • Polak
   22 stycznia, 02:31

   Domagam się od MSZ odwołania konsula norweskiego. Żądam symetrycznej odpowiedzi.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama