Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Norwegia oszalała na punkcie Warholma

Norwegia oszalała na punkcie Warholma
"Transmisje z MŚ w środę oglądało średnio 850 tysięcy abonentów, lecz sam bieg Warholma aż 1,132 miliona". (Fot. Getty Images)
Zwycięstwo Norwega Karstena Warholma w biegu na 400 metrów przez płotki podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie oglądało 1,1 miliona norweskich telewidzów, co odpowiada 22 procentom mieszkańców kraju i połowie wszystkich abonentów telewizyjnych.
Reklama

Podobne wyniki oglądalności odnotowano w Norwegii tylko podczas transmisji z MŚ w narciarstwie klasycznym - głównie w biegach narciarskich, mistrzostw w piłce ręcznej i podczas zimowych olimpiad. Zawody lekkoatletyczne mają w tym kraju wiele niższą rangę.

"Transmisje z MŚ wczoraj oglądało średnio 850 tysięcy abonentów, lecz sam bieg Warholma aż 1,132 miliona. Jest to rekordowa liczba, wręcz niesłychana podczas transmisji zawodów lekkoatletycznych i to na początku sierpnia, kiedy mamy wakacje. Podczas transmisji tego biegu mieliśmy aż 75 procent rynku. Warholm doprowadził naszych widzów do szaleństwa" - stwierdził Hakon Lund Soerensen z biura analiz telewizji publicznej NRK, która transmituje MŚ.

Założony w 1933 roku koncern NRK (Norsk Ringkrinkasting AS) jest nadawcą publicznym, lecz nie otrzymuje żadnych dotacji rządowych. Od początku istnienia nie emituje bloków reklamowych i jest w 98 procentach finansowany z abonamentu, z którego wpływy wynoszą 5,5 miliarda koron rocznie (2,6 miliarda złotych), co jest równe całemu budżetowi Norwegii na kulturę. Pozostałe 2 procent to wpływy ze sprzedaży własnych programów.

Według badań instytutu TNS Gallup, aż 73 procent Norwegów jest zadowolonych z płacenia abonamentu i uważa, że otrzymują bardzo dużo w zamian, a 90 procent, że funkcja społeczna nadawcy jest wypełniona. Badania stwierdziły też rosnące poparcie dla abonamentu, którego wysokość na rok 2017 wynosi 2867 koron (1 350 złotych).

"Nieprzerywane reklamami transmisje z MŚ potwierdziły tylko misyjność naszej stacji" - podkreśliła NRK.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.07.2018
  GBP 4.857 złEUR 4.300 złUSD 3.662 złCHF 3.685 zł

  Sport


  Reklama